2016-07-12 16:52
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

NANOXIA Deep Silence 2

Strona 3 - Podsumowanie

NANOXIA Deep Silence 2 może nie każdemu trafiać w gust swoim "niemieckim", surowym wyglądem, ale jest to kawałek dość solidnej konstrukcji dla użytkowników szukających sporej przestrzeni w środku, jak na reprezentanta klasy Mid Tower. Bez kłopotu zmieścimy tam trzy karty graficzne o długości grubo powyżej 34 centymetrów. Posiadacze sporej ilości magazynów również powinni się tam pomieścić, zwłaszcza że wygodny system szuflad ułatwia dostęp do okresowego czyszczenia mechanicznych dysków HDD.
Ci, którzy się zdecydują na tą obudowę, otrzymają jeszcze system mat tłumiących, co powinno zredukować część szumów pracujących podzespołów. Dodatkowo zmieścimy w niej sporo dysków, a nasze magazyny HDD będą miały niezłe chłodzenie. Pomyślano też o możliwości zamontowania wodnych systemów chłodzenia (uchwyt na stojaku dysków i góra obudowy).




Model Deep Silence 2 może nie rzuca na kolana swoim designem, ale każdy z nas ma swoje upodobania i niemiecki projekt może się podobać dzięki swojej prostocie i minimalizacji. Za to w środku na pewno "minimalnie" nie będzie :) Projekt ten należy do średniego przedziału cenowego i na naszym rynku dostaniemy go już od około 418 PLN. Gdyby nie ostatnie "wzloty" wartości cen walut, cena z pewnością była by jeszcze atrakcyjniejsza, jednak za tą sumę dostaniemy kawałek solidnej obudowy. Szkoda tylko, że zabrakło w niej np. kontrolera pracy wentylatorów, co posiada nawet nieco tańsza konkurencja (np. Cooltec Antiphon QTO1). Można by też poprawić dostęp do frontowego filtru przeciwpyłowego, by nie było konieczności zrywania całego panelu. Niemniej całościowo produkt niemieckiej Nanoxii wart jest rekomendowania.




ZALETY:
- dobra jakość materiałów i wykonania
- surowy, ascetyczny design
- elementy wygłuszenia w bocznych panelach, górnej ścianie i klapce
- duży stojak na dyski SSD/HDD
- duże okno rewizyjne tacy płyty głównej
- dodatkowa ramka na opcjonalne wentylatory lub chłodnicę z wentylatorami
- wygodny demontaż dolnego filtra przeciwpyłowego

WADY:
- beznarzędziowe wkręty przy śledziach, pracują dość opornie
- konieczność zrywania frontowego panelu w celu dokładnego czyszczenia filtra


Podziękowania dla firmy Nanoxia, za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 3 z 3 <<<123