2015-03-30 18:09
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Noctua NH-U9S i D9L

Strona 3 - Montaż

Montaż w obu przypadkach jest w zasadzie banalnie prosty. W płytach intela musimy wymienić "krzyżak" pod procesorem na ten zestawowy SecuFirm2, natomiast w przypadku płyt AMD tylne mocowanie uchwytu pozostaje seryjne. O ile w rozwiązaniu Intelowskim trzeba po porostu dobrać rodzaj wycięć w ramionach, dopasowując je do swojego Socket'u, to już przy gnieździe AM3+/FM2+ uchwyty cooolera różnią się od siebie. Na początek pokażę sposób mocowania modelu NH-U9S.
W zestawie otrzymamy komplet plastikowych tulejek dystansowych, dwa wsporniki z gwintami mocowania podstawy schładzacza i śruby mocujące. Ja wykorzystałem coolery Noctuy przy okazji testów procesora AMD A8-7650K na platformie FM2+ w wykonaniu MSI (A68HM-P33). Jak wspominałem, tylne wzmocnienie uchwytu pozostaje seryjne.




Po posmarowaniu procesora pastą termoprzewodzącą NT-H1, wystarczy teraz tylko postawić schładzacz na przygotowanej platformie montażowej i za pomocą zestawowego śrubokrętu krzyżakowego dokręcić go do oporu nakrętek napinanych sprężyną.


Teraz wystarczy już tylko za pomocą dwóch spinek podpiąć wentylator i podłączyć go do czteropinowego gniazda Fan.






Sposób mocowania modelu Noctua NH-D9L jest w zasadzie identyczny, jak u poprzednika, jednak już same wsporniki wyglądają inaczej, jak również ich ustawienie na płycie. W tym przypadku ustawiamy je między węższymi rozstawami gwintów tylnego wspornika socketu.


Tutaj również przed montażem na płycie, trzeba z coolera wymontować wentylator. Warto zwrócić uwagę przy ponownym jego montażu, by zamontować go ponownie odpowiednią stroną wylotu powietrza (np. w kierunku tyłu obudowy).



Strona 3 z 4 <<<1234>>>