2004-03-10 00:17
Autor: Stathis
0

Zasilacz Antec TRUE430P

Strona 1 - Wstęp

W tej minirecenzji postaram się sprawdzić zasilacz Antec TRUE430P.
Czy puszka Anteca kosztująca 500 złotych będzie lepsza od przykładowego zasilacza Chieftec HPC-360W Dual Fan wartego około 300 zł? i czy wyróżnia się czymś szczególnym? Zapraszamy do lektury...

Antec TRUE430P:


Na pudełku informacja o 2 złączach dla dysków SATA, oraz mocy 430 Watt. Dodatkowa informacja mająca zachęcić kupującego to: "Silence and performance"


Opakowanie Antec na tle konkurencji:


Gabaryty podobne ;)


Jak na zaawansowany sprzęt przystało, czas przedstawić parametry zasilaczy.Zasilacz Anteca wyróżnia się od innych zasilaczy dodatkową funkcją, nie jest to referencyjny zasilacz impulsowy, a jego konstrukcja elektryczna odbiega od obecnie stosowanych standardów. Podział napięć +3.3V, +5V i +12V jest realizowany na oddzielnych obwodach - w zwykłej impulsowej konstrukcji na jednym.
Rozwiązanie to pozwala (podczas pracy) rozdysponowywać niewykorzystany amperaż pomiędzy napięciami +3.3, +5 oraz +12V. Przykładowo - niewykorzystana moc przydzielona dla napiecia 12V przydzielona zostaje dla obciazonego obwodu.

Pod koniec wstępu należy zaznaczyć, że zasilacz, który potrafi udźwignąć zapotrzebowanie na energię w komputerze, powinien być dobierany przez użytkownika w sposób, na jaki zasługuje wybór procesora czy płyty głównej. Zasilacze za 40 złotych, mimo rekomendacji w małych sklepikach, nie powinny być brane pod uwagę. Producenci zasilaczy, aby osiągnąć tak niską cenę wykorzystują w swych produktach tańsze materiały, których jakość jest często godna pożałowania. Może to doprowadzić do nagłego spalenia nie tylko samego zasilacza.
Dobra "puszka" to taka, która potrafi stabilnie trzymać napięcia, wykonana jest z dobrych materiałów oraz posiada odpowiednio dobraną moc w stosunku do całości.

Strona 1 z 4 1234>>>