2004-03-10 00:17
Autor: Stathis
0

Zasilacz Antec TRUE430P

Strona 4 - Podsumowanie

Podsumowanie:

Zasilacz Antec TRUE430P jest gwarantem bardzo stabilnych napięć, wręcz wzorowych. Podczas testów pokazał, iż ma spory zapas mocy, co w bardziej wymagających i obciążonych komputerach z pewnością pozwoli na stabilną pracę bez niespodzianek. Niestety wysoka (jak na ten przedział cenowy) temperatura pracy może skutecznie odstraszyć overclockerów, dla których liczy się każdy stopień pracy swoich wyżyłowanych komputerów. Różnice, które wynikły przy porównaniach temperaturowych 430 Watowego Anteca ze słabszym 360 Watowym Chieftekiem, nie dają pełnego obrazu sytuacji, ponieważ mniejsza moc tego drugiego w dużym stopniu wpływa na ilość wydzielanego ciepła.

Za cenę około 500 złotych otrzymujemy produkt gwarantujący stabilną, cichą (choć może troszkę przepoconą) pracę. To właśnie realizowanie podziału napięć na oddzielnych obwodach, oraz system dynamicznego sterowania (monitoringu temperatur) prędkością obrotową wentylatorów obudowy wpływają na wysoką cenę tego zasilacza - jeżeli dodamy do tego obudowę Anteca to otrzymamy bardzo ciekawy i mocny zestaw. Pozostaje tylko pytanie, czy zsumowana wartość obydwu produktów (ponad 1300 zł) jak na warunki polskie jest przystępna choćby dla średnio zamożnych klientów?

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

www.Tech4U.plZe względu na fakt, że jest to moja pierwsza recenzja na temat zasilaczy, proszę o wyrozumiałość :). Wszelkie korekty mile widziane w komentarzach - jeżeli takowe istnieją zostaną uwzględnione i naniesione na tekst. :)

Strona 4 z 4 <<<1234