2016-10-07 21:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

OZONE RAGE Z50

Strona 1 - Wygląd 1

Dobra karta graficzna i monitor zapewnia nam spory komfort i mocne wrażenia w gamingowych rozrywkach, ale bez dobrego dźwięku, gra nigdy nie będzie "pełna". Dlatego często szukamy nowych słuchawek, które prócz szczegółowych odgłosów pola walki, dadzą nam też trochę uczucia klimatu pola walki. Takim produktem według producenta, ma być zestaw OZONE RAGE Z50.
Wybór słuchawek w sklepach, jest przeogromny. Spora część z Nas kupuje nowe przetworniki audio sugerując się opiniami w sieci, recenzjami albo po prostu "oczami", czyli ich wyglądem zewnętrznym. Każdy z tych sposobów jest dość ryzykowny, bo nie zastąpi bezpośredniego odsłuchu urządzenia, a jak wiadomo, większość z nas odbiera pewne bodźce zupełnie inaczej. To co jednemu się podoba, drugi z użytkowników uzna za dno dna i pół metra mułu. Niemniej niektórzy bywalcy imprez LanParty lubią się wyróżnić z tłumu, a jeśli do tego markowy sprzęt spełnia ich wymagania odsłuchowe, to pełnia szczęścia murowana.
Takie odczucia ma nam zapewnić zestaw RAGE Z50, który możemy zakupić w wersji Clasic, a więc w kolorze czarnym i białym oraz w odmianie GLOW, czyli w intensywnych barwach odcieni niebieskiego, pomarańczy, zieleni i wściekle żółtym.


My dziś chcemy przedstawić wam odmianę klasycznej bieli, w której Z50 wygląda naprawdę świetnie, zwłaszcza w kontraście czarnych boczków i pomarańczowej wyściółki pałąka i nauszników.


Dla obu serii specyfikacje techniczne są identyczne, tak więc do rąk, a właściwie na uszy otrzymamy klasyczne, 40-milimetrowe przetworniki neodymowe, zdolne oddać dźwięk z dynamiką... No właśnie, tego parametru nie znajdziemy ani na opakowaniu, ani na stronie producenta. Jedyne co poznamy, to oporność (32 Ohmy), maksymalny wartość mocy wejściowej (20 mW) i czysto teoretyczne pasmo przenoszenia w zakresie 20 Hz ~ 20 kHz. Dynamika, to osobiście najważniejszy dla mnie parametr w doborze słuchawek, no ale tu pozostanie nieznany.

Za to samo opakowanie, jest już wyzwaniem. Zanim dobierzemy się do słuchawek, będziemy musieli przebrnąć przez kilka poziomów plastiku i papieru. A wygląda to tak...
OZONE RAGE Z50 należą do tych ładniej zaprojektowanych słuchawek. Z jednej strony dość klasyczne obudowy nauszników, ozdobione metalową siatką Mesh, nie wyróżniają się czymś specjalnym, ale tworząc całość z ciekawie zaprojektowanym pałąkiem, wyglądają na bardzo nowoczesne. Wrażenie to potęguje wysuwany z ukrycia mikrofon na elastycznym ramieniu.
Strona 1 z 3 123>>>