2014-07-24 17:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Obudowy Silverstone Slim Mini-ITX dla HTPC

Strona 3 - Podsumowanie

Z obudowami firmy Silverstone miałem już niejednokrotnie do czynienia i zawsze były to produkty o wysokiej jakości materiałów oraz ich wykonania i spasowania. I w tym przypadku nie jest inaczej, choć grubość stalowego szkieletu, jednakowego dla obu modeli nie jest może zbyt duża (blacha SECC 0.6mm). Niemniej jednak pamiętajmy, że nie są to duże obudowy, tak więc taki materiał plus konstrukcja "korytkowa" (otwiera się tylko jedna, górna pokrywa), zapewnia całości ponadprzeciętną sztywność.
Dla moich upodobań stylistycznych, bardziej atrakcyjny wizualnie jest model ML07 i gdyby było to możliwe, połączyłbym go z wyposażeniem wersji Raven. Niestety tutaj będziemy mieli dylemat, co wybrać, ale pewnym czynnikiem za i przeciw konkretnemu modelami może być ich cena. Produkty Silverstone nigdy nie należały do najtańszych, jednak model Milo ML07 możemy dostać u przedstawiciela tego producenta, w sklepie Proline.pl, za dość rozsądne 299 PLN. Chęć posiadania bogatszego wyposażenia w RVZ01 Raven wymagać będzie dopłaty 49 PLN (348 PLN).




Obie konstrukcje dadzą nam możliwość pracy komputera zarówno w poziomie, jak i w pionie, możliwość zastosowania pełnowymiarowych, wydajnych kart graficznych (montowanie na specjalnym stelażu), oraz niezłe warunki przewietrzania wnętrza dla wydajnych procesorów CPU (w Milo opcjonalne wentylatory, w Raven dwa 120mm w standardzie).
Dla niektórych minusem tych konstrukcji może być konieczność stosowania napędów optycznych bez klasycznej tacy, jednak szczelinowe rozwiązanie Slim slot-loading pozwala zaoszczędzić miejsca na frontowym panelu, jak i jest chyba wygodniejsze przy pionowym ustawieniu obudowy.



Chcący mieć jeszcze bardziej ekskluzywne obudowy dla małych komputerów, mogą skorzystać z droższej serii LaScala, gdzie prócz stalowej ramy otrzymamy sporo szczotkowanego aluminium, a wybór produktów Silverstone jest naprawdę spory - LINK. Jak dla mnie kompromis między jakością materiałów (co by nie mówić, sporo w nich plastiku), możliwościami jakie nam dają oraz ceną, godna jest rekomendowania. Ten który wybierze jedną z nich do swojego nowego, małego komputera PC lub stacji HTPC, będzie z nich zadowolony.



ZALETY:
- dobra jakość materiałów
- bardzo dobra jakość montażu
- dobre przewietrzanie wnętrza (w RVZ01 dodatkowo fabryczne dwa wentylatory 120mm)
- możliwość montażu pełnowymiarowych kart graficznych
- miejsce dla dwóch dysków SSD/HDD 2.5-cala i jednego 3.5-cala
- filtry przeciwpyłowe w modelu RVZ01 Raven
- ceny na akceptowalnym poziomie


WADY:
- decydując się na obudowy tego typu musimy korzystać z napędów optycznych typu Slim slot-loading
- szkoda że w wyposażeniu Milo ML07 nie ma filtrów przeciwpyłowych




Podziękowania dla firmy Proline oraz Silverstone za udostępnienie sprzętu do testów.




Sponsorem platformy testowej jest firma:

oraz


Strona 3 z 3 <<<123