2006-04-04 21:35
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
14
Pasty termoprzewodzące AKASA
Strona 7 - Test A 2700XP
W przypadku wychładzania układów Socket A sprawa ma się trochę inaczej. Spora powierzchnia podstawy procesora i dość niewielka styku rdzenia z radiatorem, powoduje że jego wychładzanie ma mniej "lawinowy" przebieg. Ale po kolei ...
Również w tym przypadku pomiarów dokonałem po okresie 30 minut po włączeniu komputera.
Tutaj OCZ i Akasa 5022 idą łeb w łeb. Titan Grease i Akasa 450 zachowują się bardzo podobnie. Ogólnie wszystkie pasty nie pokazują dużych różnic. Być może ma tu wpływ mniejsza powierzchnia styku lub mniej czuły czujnik temperatury na płycie.
Włączam Prime95 i idę na piwo ... marzenia :P
Uhh ... zrobiło się gorąco. Akasa i OCZ znowu razem. Właściwie mógł by do nich dołączyć Arctic Silver 5, ale podczas obserwacji (po godzinie) dwa razy na chwilkę wpadło 51 stopni ... Słowo się rzekło, do tabeli bierzemy najwyższą wskazaną temperaturę. Ciekawe jest zachowanie najtańszych past w teście, czyli Titana i Akasy 450. 4 i 3 stopnie więcej to nie powód do wstydu ... zwłaszcza że kosztują kilkakrotnie mniej od czołówki.
A jak to wyglądać będzie przy wychładzaniu ... pierwsza minuta ...
W przypadku Athlona serii XP temperatura nie schodzi tak szybko jak w Athlonach 64. Mały rdzeń przylegający do radiatora jest skutecznie podgrzewany od spodu przez mocno ciepłą podstawę PCB. W ciągu 5 minut powinno być lepiej ...
Doskonałe właściwości termoprzewodzące Akasy Pro-Grade 5022 potwierdzają się i w tym wypadku. Po pięciu minutach od zatrzymania Prime, temperatura przyjęła stabilne 41 stopni. OCZ osiągnęło tą samą wartość po 38 sekundach z zastrzeżeniem, że sporadycznie pojawiało na ekranie 42 st.