2014-11-20 23:40
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

Philips Brilliance 288P6LJEB 4K Ultra HD

Strona 2 - Wygląd 2

Jak już pewnie zauważyliście, na prawym boku "kadłubka" monitora 288P6 producent umieścił panel/HUB z portami USB 2.0 oraz dwoma USB 3.0. Jeden z tych w standardzie High Speed otrzymał funkcje szybkiego ładowania. W monitorze zastosowano wbudowany zasilacz sieciowy, którego zasilanie możemy włączać przez "pstrykacz" I/0 zlokalizowany tuż pod portami USB.


Zostańmy jeszcze chwile z tyłu ekranu, bo musimy zobaczyć jeszcze zestaw gniazd do połączenia monitora z kartą graficzną. Jedynie słusznym (do działania w pełnej rozdzielczości 4K), jest na pewno port HDMI (z technologią MHL), , ale znajdziemy tam również równie przydatny Display Port, cyfrowe DVI-D oraz analogowy D-Sub.


Ponieważ monitor ma wbudowane całkiem udane głośniki o mocy 3W na każdy z kanałów, w panelu gniazd znajdziemy też wejścia dla mikrofonu i źródła dźwięku audio.


Wróćmy teraz do Menu OSD, nim weźmiemy się za sprawy czysto użytkowe tego monitora. Warto to zrobić zaraz po włączeniu urządzenia, bo podświetlenie matrycy w technologii W LED, jest na tyle silne, że pierwsze co zrobiłem, to zjechanie jasnością do 20% skali (kontrast około 70%), by po kilku godzinach jeszcze "zjechać" do 15%, co wydaje mi się naprawdę optymalnym ustawieniem dla tej matrycy.
Menu OSD Philipsa jest intuicyjne, a testowy egzemplarz posiadał polską obsługę (co w wysyłanych do redakcji samplach nie jest częste), czyniąc jego obsługę jeszcze prostszym. Korzystając z dotykowych przycisków możemy dotrzeć do szybkich funkcji gotowych ustawień ekranu (Smart Image / MultiView) i wyboru źródła obrazu...


... czy tez funkcji PIP oraz PbP czy SWAP


Pełne Menu pozwoli nam jednak na dokładniejsze ustawienia poszczególnych funkcji.Strona 2 z 4 <<<1234>>>