2018-11-07 16:11
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Sharkoon PureWriter RGB - cichy mechanik...

Strona 2 - Testy

Do naszej redakcji dotarła "czerwona" wersja klawiatury Sharkoon PureWriter RGB, czyli oparta na przełącznikach Kailh RED. Do wyboru jest też wersja BLUE, a różnią się siłą potrzebną do nacisku klucza, która wynosi kolejno - RED 45 gramów / BLUE 55 gramów. Trwałość określana przez producenta, to standardowe 50 milionów cykli pracy. W obu przypadkach skok klawisza wynosi 1.5 milimetra, a więc jest dość niski.


Zanim przejdziemy dalej, zobaczmy jak różnią się klawisze standardowego "mechanika" w modelu Cooler Master Mechanical RED RGB od tych, które oferuje nam PureWriter...



Cooler Master Mechanical RED RGB


Sharkoon PureWriter RGB

Sharkoon nie oszczędzał na materiałach, więc po odwróceniu klawiatury nasze oczy zobaczą solidne, mięsiste, gumowe "nóżki", które również umieszczono na ich rozkładanej wersji w podpórkach.



Jako minimalista w zbędnym oprogramowaniu instalowanym na swoim komputerze, bardzo punktuję brak dodatkowych aplikacji, uszczęśliwiających użytkowników na siłę. Co prawda niektórzy gracze muszą mieć możliwość rozbudowanego programowania klawiszy, profili i makr dla swoich "zawodowych" gier, jednak dla niedzielnych strzelców, czołgistów, czarodziejów i innych bohaterów, w większość to zbędny dodatek, zajmujący zasoby naszego systemu operacyjnego i powierzchni dyskowej.

I tutaj Sharkoon PureWriter RGB ma u mnie duży plus, bo nie musimy nic instalować, by cieszyć się jego pracą. Wystarczy klawiaturę podłączyć przez któryś z dwóch akcesoryjnych kabli i urządzenie jest już gotowe do pracy i zabawy. Większość ustawień efektów podświetlenia i funkcji profili, makr, czy sterowania odtwarzaczami multimedialnymi, realizowana jest za pośrednictwem klawisza FN. Niemniej ilość efektów świetlnych, zmian kolorów i możliwości ustawień jest tak duża, że warto zajrzeć do instrukcji obsługi, a nawet nauczyć się liku klawiszowych skrótów, by szybko przełączać się miedzy nimi.

Aby zobaczyć możliwości ustawień efektów świetlnych PureWriter’a, wystarczy na YouTube wpisać jego nazwę, a znajdziecie naprawdę sporo filmików na temat tego produktu, w tym w języku polskim. Ja tylko wrzucę parę ujęć z różnego rodzaju świetlnych węży, wybuchów, fal, standardowych, stałych kolorów, bo efekt Ghost (ducha), Rain (deszczu), jest niezwykle ciężko ująć na zdjęciu...



Ja używam na co dzień czerwonego, stałego podświetlenia. Jest ono standardowe dla klawiatur efektem podświetlenia "terenu" wokół klawisza. Co mi się bardzo podoba w PureWriterze, to możliwość ustawienia podświetlenia w czystej, białej barwie, czego na przykład porównywany Cooler Master nie ma (przebija lekko żółty odcień).











Strona 2 z 3 <<<123>>>