2003-07-28 00:49
Autor: Stathis

Sieć w kontakcie

Strona 2 - Co w pudełku?

Oba opakownia (przedstawione na poprzedniej stronie) są identyczne. Różnice możemy dostrzec jednynie między urządeniami. Polega ona na sposobie podłączenia modemu P-LAN. Do dyspozycji mamy port USB, oraz port sieciowy Ethernet (RJ45). Wykorzystanie modelu z wtyczką RJ45 (w przypadku podłączenia do komputera) pociąga za sobą konieczność instalowania dodatkowej karty sieciowej. Natomiast wersja USB sprawia, iż problem ten całkowicie znika, pozostaje jedynie zainstalować P-LAN Modem USB po uprzednim podłączeniu go do komputera oraz skonfigurowć w taki sam sposób jak zwykłą kartę sieciową.
Wersja Ethernet ma dodatkowe zalety, można ją wykorzystać do bezpośredniego podłączenia do niej modemu ADSL, bądź innego urządzenia wykorzystującego ten standard np. drukarkę sieciową.


Naklejka na opakowaniu informuje nas o zawartosci. W tym przypadku jest to P-LAN Modem Ethernet...



...oraz P-LAN Modem USB


Opakowanie waży dość sporo, przed jego otwarciem odnosi się wrażenie, że w środku znajdziemy prawdziwe monstrum, a co za tym idzie dużo dodatków: lampek, guzików itp. itd...


Dość sporych wymiarów biały P-LAN Modem USB, i tylko 4 diody??.



Zestaw instrukcji (oczywiście w obcym nam języku), w tym białą kartkę z opisem instalacji 'krok po kroku' (po naszemu ;)), krążek CD: P-LAN Configurator Software, Acrobat Reader, oraz 2 pliki pdf z elektronicznym odpowiednikiem papierowych instrukcji (wersja Niemiecka, Angielska, Francuska i Włoska)).



Model RJ45 z załączonym kablem ethernet. Wersja USB posiada odpowiednio okablowanie USB.



W P-LAN Modem USB tylko dwie z 4 diod sygnalizują stan pracy. Dioda "Data" określa stan przesyłanych danych w aktywnej lini energetycznej, "Power" - Stan zasilania, oraz gotowość łącza do przesyłu danych.



Model Ethernet: "Connect" - miga, gdy przesyłane są pakiety w sieci RJ45, "Integrity" - status konfiguracji (po podłączeniu do napięcia świeci na czerwono, a po sprawdzeniu konfiguracji gaśnie).


Urządzenie sporych wymiarów (250mm x 175mm x 42mm) o wadze 0,5 kg (w/g producenta). Posiada tylko jedno wejście zależne od modelu:


Port RJ45.



Port USB


A oto (zdjęcie poniżej) złącze sieci P-LAN (np. w sieciach Ethernet jest to wtyczka RJ45), które spełnia fukcje przesyłu danych, oraz zasilania.


Kiedyś tylko zasilanie, teraz także surfowanie


System wymiany danych w sieci energetycznej polega na podłączeniu co najmniej dwóch komputerów (za pośrednictwem opisywanych urządzeń) do gniazdka w ścianie, przykładowo komputer pana Kowalskiego, oraz pana Nowaka.

Strona 2 z 5 <<<12345>>>