2010-03-22 01:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
14

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (GD-600)

Strona 4 - Podsumowanie

Zanim podsumujemy to krótkie spotkanie z obudową SilentiumPC Gladius 600 Pure Black, zobaczmy jeszcze, jak wyglądają jej świecące elementy wieczorowa porą. O ile świecący przycisk Power wygląda dość efektownie, to już mrugające dwie diody LED (jedna na górze, druga na dole przedniego panelu), trochę mogą irytować.


Góra...


... i dół



Cieszy mnie, że wśród wielu dostawców komputerowego sprzętu, na rynku pojawiają się polskie marki, takie jak właśnie SilentiumPC. Firma się rozwija i prócz obudów wchodzi również na rynek układów chłodzenia i drobnych akcesoriów. To na pewno nie koniec, a ich rynkowy debiut uznałbym za udany. Model Galdius 600 Pure Black, to przy sugerowanej cenie 219 PLN dość ciekawa propozycja.
Jej jakość i wykonanie nie budzi większych zastrzeżeń. Nawet przy użyciu dość cienkiej blachy (0.6mm), udało się zapewnić Gladiusowi przyzwoitą sztywność. Do jej plusów na pewno można zaliczyć bardzo dobre przewietrzanie wnętrza, filtry przeciwpyłowe, umieszczenie zasilacza na spodzie obudowy (pobiera znacznie chłodniejsze powietrze), modne, czarne wnętrze (ważne dla moderów, bo pozwala dobrze eksponować kolorowe "wnętrzności"), spora liczba miejsc dla HDD, beznarzędziowy montaż urządzeń 5.25/3.5-cala, duże okno w tacy płyty głównej i kanały dla okablowania.
Z drugiej strony mogą drażnić takie szczegóły, jak brak filtrów powstrzymujących kurz na bocznej pokrywie, które zassą pyłki unoszące się w powietrzu, tylko jeden wentylator w zestawie, czy trudny dostęp do filtra umieszczonego na spodzie obudowy.
Mimo wszystko Gladius jest ciekawą konstrukcją, wartą zainteresowania i bliższego się z nią zapoznania. W dobrych sklepach komputerowych sprzedawca na pewno pozwoli Wam dokładnie przyjrzeć się temu produktowi i samemu ocenić, czy będzie on spełniał Wasze oczekiwania. Jednak jeśli moja recenzja choć trochę pomogła Wam w wyborze nowej obudowy i wzbudziła zainteresowanie tym bądź co bądź rodzimym (choć produkowanym w Chinach) produktem, to będę usatysfakcjonowany.



W cenie około 200-250 złotych znajdziemy na rynku już sporo innych produktów, nawet wśród renomowanych firm. Jej dużym rywalem może być seria Elite 300 lub Gladiator (co za zbieżność nazw) firmy Cooler Master, która oferuje podobne rozwiązania w niższej i podobnej cenie. Wybór poweźmiecie sami wedle waszych indywidualnych upodobań i priorytetów, ale może produkt SilentiumPC, które nie ma lekko na dość konkurencyjnym rynku, podbije wasze serca. Nam wydaje się, że cena Gladiatora jest adekwatna do tego, co on nam oferuje i dlatego otrzyma odznaczenie dobrego zakupu...



ZALETY:
- dobra jakość montażu
- dobre przewietrzanie wnętrza (z zastrzeżeniem użycia opcjonalnych wentylatorów)
- okno i kanały na okablowanie w tacy płyty głównej
- modne, czarne wnętrze
- filtry przeciwpyłowe
- beznarzędziowy montaż urządzeń 5.25-cala
- pięć miejsc na dyski HDD - ustawione bocznie z szynowym systemem montażu
- dość niska cena - 219 PLN

WADY:
- tylko jeden wentylator w zestawie
- brak filtrów przeciwpyłowych w bocznej pokrywie
- dość trudny do czyszczenia filtr w "podłodze" obudowy
- cienka blacha (0.6mm)
- montaż kart rozszerzeń za pomocą wkrętów

Podziękowania dla firmy SilentiumPC, za udostępnienie sprzętu do testów.



Sponsorami platformy testowej są firmy:

Oraz ...

Strona 4 z 4 <<<1234