2009-05-30 15:35
Autor: cobex
14

Tuner USB WinFast DTV Dongle H

Strona 3 - Oprogramowanie cz.1

Główne oprogramowanie to aplikacja WinFast PVR2. Dobrze jest ściągnąć aktualną wersję dostępną na stronie Leadteka, to samo dotyczy się sterownika. Nie ma w zestawie typowej analogowej anteny do odbioru kanałów TV, można jednak bez większych problemów podłączyć antenę FM, u mnie kilka programów złapała. Prowizoryczne rozwiązanie dlatego polecam coś normalnego. Istotną sprawą będzie bliskość nadajnika.




Po lewej stronie na panelu mamy przycisk włączenia, poniżej znajduje się włączenie wideo. W charakterystycznych prostokątnych okienkach wybieramy źródło sygnału ( telewizję lub radio ), znajduje się tam również przełącznik dźwięku (stereo, mono), opcje zmiany wyglądu programu ( zdjęcie poniżej ), snapshot czyli zdjęcie.



W ostatnim rzędzie umieszczono dodatki związane z obrazem, dzielenie obrazu w zależności od preferencji użytkownika, funkcja PIP (podgląd innego kanału) i PAP (teletext i obraz) dobrze znane z odbiorników telewizyjnych. Mały wyświetlacz ogranicza się przed wszystkim do informowania nas na którym jesteśmy kanale, poniżej znajduje się wyłączenie głosu oraz suwak głośności dźwięku.

Po prawej stronie umieszczono dodatki związane z zapisem, można bezpośrednio oglądany program nagrać sobie na dysk lub od razu dokonać zapisu na nośnik CD/DVD.
Szukanie kanałów odbywa się bardzo prosto, wystarczy z menu „opcje” wybrać rodzaj skanowania. Mamy trzy możliwości:

- automatyczne strojenie
- normalna
- adaptive channel skaning ( najwolniejsza ale najbardziej dokładna )

W okienku „źródło” wybieramy antenę z której chcemy korzystać (zwykła antena lub sygnał kablowy).
Na dole po lewej mamy podgląd aktualnego kanału.


Kolejna zakładka dotyczy informacji na temat podłączonych urządzeń z których korzysta aplikacja, możemy je zmieniać w zależności od posiadanego sprzętu w komputerze.


Następnie sprawy dotyczące ustawień obrazu ( kolorów, ostrości itp. ), każdorazową zabawę suwakami można zapisać do odpowiedniego profilu. „Time Shifting” czyli trzy trybu wyboru jakości zapisanego materiału sprawdza się dobrze w zależności od zastosowanej anteny i siły sygnału. Mając słaby sygnał opcja ta nie zrobi cudów, lecz w przypadku szumów obrazu poprawia znacząco jakość.


Ostatnia zakładka z tego pod-menu pozwala na dopasowanie preferencji związanych z robieniem zdjęć, formatu zdjęcia i jego jakości. „Ustawienia Przechwytywania Analogowego” to wybór kodeka z którego chcemy korzystać podczas zapisu i jego kompresji.



Strona 3 z 5 <<<12345>>>