2009-05-30 15:35
Autor: cobex
14

Tuner USB WinFast DTV Dongle H

Strona 4 - Oprogramowanie cz.2

Mamy również przydatny kalendarz, nie zawsze doceniany wśród użytkowników.


Na głównym panelu znajdziemy dodatek dotyczący „broadcastingu” czyli sieciowego korzystania z tunerka przez innych użytkowników znajdujących się aktualnie w sieci. Opcja ta jest dosyć porządnie rozbudowana, widocznie producent stwierdził że z sieciowych udogodnień sporo z nas korzysta, zapewne się nie mylił. Opcje profilów są bardzo bogate, nie ma mowy aby czegoś nie dopasować, niestety nie byłem w stanie tego dokładnie sprawdzić ze względu na brak sieci. Mimo wszystko ilość opcji kompresji zasługuje na uznanie.



Na dole po prawej w głównym menu wybierając opcję EPG otrzymujemy możliwość elektronicznego przewodnika po programach - nadawany w formie tekstu wraz z sygnalem kanału (w niektórych platformach EPG stanowi osobny kanał niosący informacje na temat programów). Jest wyświetlany na dole ekranu pod obrazem. Ciekaw jestem jak to uruchomić, mimo moich usilnych starań nie dałem rady.


Dodatkowym udogodnieniem w systemie Vista jest możliwość dodania gadżetu na pasku, wygodny bajer w formie małego pilota na ekranie.


Przejdźmy do strefy radiowej, na panelu głównym przełączamy się na radio i ukazuje się nam coś takiego:


Wygląda nieciekawie, na dodatek jest tak małe że trudno tam cokolwiek dostrzec. Miałem problemy z dokładnym pozycjonowaniem kursora myszki (byłem trzeźwy) aby cokolwiek zaznaczyć. Ciekawe jak by to wyglądało na telewizorze ? Jak ikona ?

Mimo wszystko udało mi się ( bez okularów ) zaprogramować kilka stacji radiowych. Po lewej na niby okrągłym panelu mamy przełączanie stacji lub szukanie ręczne, górny suwak umożliwia nam szybkie przestawianie skali. Prawa strona – okrągły przycisk, służy do natychmiastowego zapisu na dysk słuchanej stacji. Pod sporem wybieramy zaprogramowane stacje, malutka klepsydra po prawej na dole to opcje które wyglądają następująco:


Jak widać mamy tutaj możliwość wyboru większości dodatków dotyczących urządzeń z których korzystamy w komputerze, opcje zapisu i format pliku oraz kompresji, ścieżkę zapisu na dysk. Na samej górze są jeszcze dwie zakładki, druga od lewej to lista kanałów oraz opcje automatycznego szukania i zapisania stacji, kolejna to „Radio Schedule”, czyli coś w rodzaju rozkładu zajęć, można zaprogramować soft aby po włączeniu słuchać wybranej stacji, od razu ją zapisać lub odtwarzać zapisany materiał.



Leadtek zadbał również o dodatkowe oprogramowanie, na pierwszej płycie po uruchomieniu znajdziemy ładne menu:



Adobre Reader, czyli konieczność
WinFast PVR – nie polecam tej wersji, koniecznie ściągnąć najnowszą.
ORB – soft do konwersji plików oraz wysyłania sygnału TV/FM drogą radiową.
3D-Album Creative Center - Program przeznaczony do tworzenia efektownych animowanych pokazów zdjęć 3D ze ścieżką dźwiękową ,może służyć jako konwerter plików. W tym przypadku znowu należy poszukać w sieci aktualnej wersji, chyba że potrafimy przeczytać to co nam dają w zestawie:


Znalazłem w sieci wersję w języku angielskim, niestety nie jest to darmowe oprogramowanie.

Druga płytka to Ulead Video Studio czyli w pełni rozbudowana aplikacja do tworzenia i edycji filmów. Skierowany jest głównie dla domowych użytkowników, jednak jego opcje pozwalają na profesjonalne wykorzystanie obróbki video. Umożliwia wykorzystanie różnych efektów przejścia, filtrów, nałożenie napisów, dołączenie podkładu muzycznego oraz konwersję gotowego filmu, który może zostać później nagrany na płytę DVD. Ogólnie dosyć sporo, program nie jest darmowy, wraz z tunerem otrzymujemy płytkę z kluczem.






Strona 4 z 5 <<<12345>>>