X-MICRO kompletne WiFi
Strona 4 - WLAN USB Adapter / PCMCIA Card (1)
Chodzi tu oczywiście o urządzenia nadawczo-odbiorcze dla stacji roboczych (komputer stacjonarny, bądź notebook), których głównym zadaniem jest komunikacja bezprzewodowa z tak zwanym Acces Pointem (punktem dostępowym, można go nazwać "bezprzewodowym switchem") który zawarty jest w opisywanym wcześniej Routerze.
Trafiły do nas dwie takie "karty sieciowe".
Opakowania obu produktów są identycznych rozmiarów. Wersja USB przeznaczona jest głównie do komputerów stacjonarnych (np. w biurze), można ją zastosować wszędzie tam, gdzie znajduje się port USB. Natomiast wersja PCMCIA posłuży tylko i wyłącznie do komputerów przenośnych (notebook-ów).
Oczywiście nie obejdzie się bez wypunktowania zalet
Widok z boku - oryginalnie zapakowane i zafoliowane...
Z tyłu - przykładowe zastosowanie
W środku znajdziemy:
WLAN USB Adapter
Solidnie zapakowane urządzenie "opatulone" gęstą pianką. Dodatkowo w pudełku znajdziemy CD ze sterownikami, oraz ...
instrukcje w postaci czarno-białej, malutkiej, cieniutkiej książeczki w języku angielskim (krok po kroku)
Solidnie wykonany USB Adapter wymiarami przypomina przenośne pamięci typu pendrive, inną pozytywną cechą jest waga - prawie nic nie waży :). Dioda migająca (na zielono) pokazuje stan pracy. Dodatkowo na odwrocie znaleźć można numer MAC.
WLAN PCMCIA Card
Sytuacja podobna jak w wersji USB. Solidnie zapakowane urządzenie wraz z płytą cd i instrukcją...
Krok po kroku... (język angielski)
Karta WLAN PCMCIA Card swoimi wymiarami przypomina zwykłe karty PCMCIA, lecz jest od nich trochę dłuższa. Czarna część (po lewej) pełni funkcję sygnalizatora w postaci dwóch migających światełek (jedno sygnalizuje podłączenie do sieci bezprzewodowej, drugie miga wraz z przesyłaniem pakietów) oraz anteny.
Na odwrocie również znajduje się numer MAC karty.
Jak widać na załączonych obrazkach mamy tu do czynienia z dwoma solidnie przygotowanymi i wykonanymi urządzeniami. Pozostaje jedynie nadzieja, że tak samo jak wyglądają będą się sprawowały w praktyce - tymczasem przejdźmy do części konfiguracyjnej.