2012-09-16 17:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Zalman Z11 PLUS oraz bonusowa mysz M300

Strona 1 - Wygląd 1

Firma ZALMAN coraz bardziej rozwija swoją ofertę peryferii do komputera, które jeszcze niedawno były tylko dodatkiem do systemów chłodzenia procesorów i kart graficznych. Mieliśmy już okazję przyjrzeć się obudowie ZALMAN Z9, która była dedykowana użytkownikom szukającym zwykłej, nieszokującej wyglądem obudowy o niezłej jakości i dobrym przewietrzaniu wnętrza. Dziś chciałbym zaprezentować Wam wyższy model oznaczony jako Z11 Plus, którego budowa może na pierwszy rzut oka wyglądać na produkt dla ekstremalnych graczy... Ale czy tak jest do końca, zobaczymy w dalszej części tej recenzji.
Obudowy serii Z nie mają może powalającej grafiki na swoich opakowaniach, ale w zasadzie jeśli ktoś kupuje obudowę dla obrazków na pudełku... No ale może są i tacy. Niemniej opakowanie doskonale spełnia swoją ochronną rolę i doniesiemy nasz nowy zakup szczęśliwie do domu.


W środku prócz samej obudowy otrzymamy instrukcję obsługi, komplet wkrętów mocujących podzespoły i krążków do mocowania dysków twardych w przyszykowanych dla nich szynach w stojaku.


O gustach się nie dyskutuje, jednak ja spróbuję coś dodać od siebie w tej kwestii. Obudowa Z11 Plus jest reprezentantem klasy Mid-Tower, ale jej wymiary zbliżają ją lekko do klasy wyżej. Dzieje się to zapewne przez wizualne dodatki w postaci "chwytów" powietrza na bocznych pokrywach i dość wysokiego "dachu" z dość nowocześnie zaprojektowanymi osłonami wylotu ciepłego powietrza z jej wnętrza. Ogólnie całość utrzymana jest w dość odważnej stylistyce, ale na tyle stonowanej, że w zasadzie po kilku dłuższych chwilach nawet zaczęła mi się podobać, mimo że w sprawach obudów jestem dość konserwatywny (popieram raczej techno-ascetyzm).
Przedni panel na pewno zwróci naszą uwagę, głównie za sprawą swojej grubości. U góry skrywa całkiem spory przycisk Power, natomiast szeroki dół skrywa podświetlany na niebiesko wentylator 140mm.Zalman skoncentrował się mocno na przewietrzaniu modelu Z11 Plus, co doskonale widać po zdjęciu przedniego panelu. Za nim znajdziemy filtry przeciwpyłowe, zarówno w miejscu wentylatora chłodzącego stojak dysków, jak i dla niewykorzystanych zatok 5.25-cala, które mogą "ciągnąć" chłodne powietrze w rejony coolera CPU.Strona 1 z 5 12345>>>