2009-10-25 13:09
Autor: Krzysztof Wołk (flick)
27

Zotac ION ITX czyli nVidia ION w akcji

Strona 2 - Pierwsze spojrzenie

Urządzenie już wcześniej budziło moje zainteresowanie. Od momentu, kiedy na łamach IN4 przeczytałem news'a na jego temat. Dla ciekawostki wspomnę też, iż istnieją wersje tej płyty głównej opatrzone w zewnętrzny zasilacz o mocy 90W. Do testów trafił mi się egzemplarz ze standardowym zasilaniem jakie znajdziemy na płycie głównej.



Płyta jest zapakowana w dość ładne moim zdaniem pudełko o kolorystyce pomarańczowo-czarnej.



Jest trochę mylące, gdyż wielkością przypomina opakowanie od zwykłej płyty. Nasz ITX umiejscowiony natomiast został jedynie w lewym dolnym rogu, a całą resztę przestrzeni zagospodarował karton oraz dodatki.



Z opakowania także dowiemy się o rozszerzonej 5cio letniej gwarancji producenta, która świadczy o jakości produktu, jak również podstawowych informacji na temat specyfikacji technicznej i możliwości nowego urządzenia.



Wraz z płytą główną otrzymamy:
-CD ze sterownikami
-Instrukcję (także w języku polskim)
-Gwarancję
-Naklejkę na obudowę
-przesłonkę na tył obudowy
-3 kable SATA
-3 kable zasilające SATA
-przykręcaną antenkę
-wentylator



Po rozpakowaniu naszym oczom ukaże się mały „potworek” ITX, jedynie 17 x 17 cm powierzchni i takie duże możliwości, jak również rozmaitość portów robią wrażenie.






Bez problemu podepniemy

-klawiaturę PS/2
-6 urządzeń USB
-monitor ze złączem DVI lub VGA
-HDMI
-gigabitową sieć
-antenę WiFi
-urządzenie eSata
-sprzęt audio



Na płycie głównej znajdują się dwa sloty na pamięć ram. Oferują one możliwość podpięcia dwóch modułów DDR 2 o prędkości 667 lub 800 MHz, które mogą pracować w trybie dwu kanałowym.



W dalszych testach użyte zostaną dwie kości popularnych ram'ów GoodRAM 800MHz o pojemności 512 MB każda. Mimo, że na urządzeniu można maksymalnie umieścić 4 GB pamięci, to 1GB przy innych parametrach podczas przystępowania do testów wydawał się rozsądnym wyborem.



Nieopodal znajdują się 3 złącza SATA, 4-ro pinowa wtyczka pod wiatraczek oraz karta WiFi AzureWare AR5B91 802.11b/g/n nieopodal bateryjki.



Wszystko jest dość ciasno upakowane. Zmieścił się tam nawet slot PCI Express.

Dominującym elementem płyty głównej jest masywny radiator opatrzony w logo ZOTAC'a. Kryje się pod nim Intel Atom N330 oraz chipset nForce 7 MCP.





Wystarczyło już tylko umieścić kości pamięci ram, zasilacz oraz dysk twardy aby przystąpić do testów. Całość została solidnie połączona na blacie biurka ze względu na brak stosownej obudowy i poddana katorżniczym zadaniom.

Strona 2 z 7 <<<1234567>>>