Astra Zeneca - 30 przypadków zwiększonej krzepliwości (1 śmiertelny) na 5mln dawek (edit: poprawka 40 przypadków na 17mln dawek, miałem stare dane)
koronawirus - 3% śmiertelności (albo umieralności - tej na potwierdzone przypadki)
"hurr durr wycofajmy szczepionke, jest niebezpieczna"
----
W mojej rodzinie grasuje teraz koronawirus, kilka osób w szpitalu, inni w domu z temperaturą do 39 stopni. Moje objawy po dawce AZ to było nic w porównaniu
Forum > Tematy dowolne > COVID-19
Wysłane 2021-03-15 11:34 , Edytowane 2021-03-15 11:50
Wysłane 2021-03-15 12:28 , Edytowane 2021-03-15 12:34
u mnie Covid przeszła teraz prawie cała firma, i prawie cała rodzina.... tylko te osoby które zdążyły się zaszczepić chociaż jedną dawką przeszły ledwo zauważalnie albo wcale (na szczęśćie już wiekowa moja Mama zdążyła), resztę ta fala pokosiła strasznie, paru dalszych znajomych lezy w szpitalach, dwa przypadki osób którym się niestety zmarło, mnóstwo w domach leży lub leżało niedawno ledwo żywa bez siły
ogólnie na pajacowanie antyszczepionkowych wariatów kompletnie nie mam ochoty - ta trzecia fala to już nie jest nawet epidemia jak w drugiej fali, teraz dzieją się straszne rzeczy (a lubelskie szpitale są przepełnione na maxa, plus leki dostarcza się na bieżąco bo zużycie jest takie że żadna placówka nie ma zapasów)
ja myślałem że mnie choroba przekręci, byłem już godziny od dzwonienia po karetkę że nie daje rady... okropne dni. Pracownicy, którzy już mi wrócili do pracy, wyglądają jak zombie - po 10 kilo chudsi po tych tygodniu-dwóch gorączkowania, ledwo cokolwiek noszą.
Wysłane 2021-03-15 13:35
Z grona rodziny i przyjaciół większość już chorowała. Nie ma w tym gronie nikogo, kto by się nie chciał zaszczepić. Mam nadzieję dotrwać do szczepienia. Niepokoi bałagan. Mama powinna być zaszczepiona już dawno. 86 lat okazało się jednak na razie za mało, żeby się zaszczepić.
Wysłane 2021-03-15 16:17 , Edytowane 2021-03-15 16:17
Niemcy dołączają do innych krajów europejskich które wstrzymały szczepienie AZ odnośnik
Ale u nas, oczywiście, na samą myśl włącza się 'hurr durr antyszczepionkowcy'.
Wysłane 2021-03-15 16:25 , Edytowane 2021-03-15 16:26
To powtórzę:
Astra Zeneca - 40 przypadków z[size=2]większonej krzepliwości na 17mln dawek (Unia + UK)[/size]
koronawirus - 47tys przypadków śmiertelnych na prawie 2mln wykrytych (w Polsce)
Ale ja wiem że dla wielu 40 / 17mln to więcej niż 47tys/2mln, więc rozumiem skąd się to wzięło.
Wysłane 2021-03-15 16:28 , Edytowane 2021-03-15 17:31
@Cursed
bo świat, i nie tylko Polska, jest pełen skończonych głąbów, którzy z jednej strony nie ogarniają wielkich liczb, a z drugiej strony boją wszystkiego co nieznane a może ich dotyczyć. Ja już dawno ogarnąłem że większość nawet dorosłych rozumie świat w kategorii placu zabaw dla dzieci.
Tu jesst walka o życie milionów ludzi, Unia Europejska z kretesem przegrywa rywalizację o prędkość szczepień z Izraelem, USA, Wielką Brytanią, bo u nas byle parunastu hałasliwych psycholi może sparaliżować narodowe programy szczepień, a tam wyszczepialność idzie jak burza.
Serbia i Węgry na górze dzięki zaopatrzeniu w rosyjski Sputnik.
Wysłane 2021-03-16 00:10
Będzie, że znowu teorie spiskowe, ale to przypadek, że Niemcy robią negatywny marketing producentowi szczepionki z kraju, który opuścił UE w momencie, kiedy sami zaczynają produkować własną szczepionkę i chcą ją sprzedać całej Unii?
Dziś Izreal zniósł ograniczenia lokali rozrywkowych/pubów/restauracji - dostępne są dla wszystkich .... po okazaniu szczepienia.
Za tydzień wybory.
Wysłane 2021-03-16 09:11 , Edytowane 2021-03-16 09:46
@Pioneer83
Cytat jest ważniejszy od faktów?
1.Rolą maseczki jest ograniczyć zasięg "wydechu", a nie wychwytywanie 100% wirusów. Dlatego propagowany jest też dystans od drugiej osoby. Dopiero razem działają.
2.Pracownicy przemysłu spożywczego i chirurdzy noszą maseczki od kilkudziesięciu lat, to chyba noszą je po coś? Nie uważasz? Chyba praktyka i badania wykazały jakieś korzyści?
3.Covid jest wykorzystywany przez rządy, do swoich spraw, ale czemu zamiast to ujawniać, (a wymaga to wiedzy i pracy), uparłeś się szkodzić bliźnim chuchając im w twarz? Pomylił Ci się bliźni z rządem?
PS
Uratujesz wolność, czyjś hotel, czy restaurację, lub siłownię, zarażając staruszki? Maska jest wrogiem niszczącym klasę średnią?
Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička!
Bez obrazy, to nie bezpośrednio do Ciebie.
Wysłane 2021-03-16 10:11
Wirus jest mniejszy, niż przestrzenie między włóknami maseczki, ale nie porzenosi się w powietrzu w wolnej postaci, a w kroplach śliny.
Wysłane 2021-03-16 10:24
Ale porównanie procenta śmiertelności wśród zakażonych (tej części zakażonych, która wie, że miała wirusa) do procentu krzepliwości (a dlaczego tylko krzepliwości, co z osobami, które złapały wirusa w okresie obniżonej odporności zaraz po szczepieniu?) wśród zaszczepionych jest nie fair.
To nie jest bowiem wybór czy się zaszczepić, czy zachorować. To jest wybór czy się zaszczepić, czy mieć jakąś tam szansę na zachorowanie.
Powinieneś więc wziąć pod uwage nie liczbę osób, które zachorowały, a liczbę ludzi w ogóle.
To daje nam teraz około 2,7mln zgonów na świecie (w tym np utonięć czy wypadków na koronawirusa) na 7,7mld populacji, a więc 0,035‰.
Wysłane 2021-03-16 12:30
@Maveriq
do śmiertelności dochodzi przeważająca masa ciężkich przejść - czyli ludzi którzy już na całe życie mają uszkodzony układ oddechowy, nerwowy czy pokarmowy po COVID. To wszystko, poza przytłaczającymi liczbami śmierci, obciąża rachunek koszmarnego bilansu covida, i tego że mamy słabo wyedukowane społeczeństwa i ludzie panicznie boją się szczepień.
a żadnego pajacowania antyszczepionkowego w stylu Konfederacji i stop-nop na normalnym forum zdecydowanie sobie nie życzę.
Wysłane 2021-03-16 13:11
Dr n. med. Zbigniew Martyka
Jak to jest że najwięcej wiedzą interniści, a nie wirusolodzy, epidemiolodzy, czy eksperci chorób zakaźnych?
Z tego co mówi wynikałoby, że wirus jest mniejszy od cząsteczek tlenu? No bo tlen słabiej przechodzi przez maseczkę, a wirus przecież nie, jak wyjaśnił nam to pan ekspert.
a więc 0,035‰.
Czyli nadal więcej niż "ryzyko zakrzepów po AZ" (które niekoniecznie są po AZ)
Wysłane 2021-03-16 14:50 , Edytowane 2021-03-16 14:56
@Pioneer83
Nie wszyscy są jeszcze zaszczepieni, a Ty dalej nie odpowiedziałeś z czym chcesz walczyć narażając ludzi. Maseczka jest jak odruch zasłonięcia nosa przy kichaniu. Objawem dobrego wychowania i szacunku do innego człowieka. Możesz demonstrować swoje poglądy nie narażając innych?
No i co ma minister do narażania innych ludzi? Ponawiam pytanie - czemu kontestując rząd, (co ja też robię), wykazujesz się brakiem empatii dla zwykłych ludzi? Takich jak my sami? Bo zaczepić rząd to trzeba trochę starań i odwagi, a zwykłemu człowiekowi to można nachuchać?
PS
Bo pisanie w internecie o ryju, to jeszcze nie odwaga.
Wysłane 2021-03-16 15:43 , Edytowane 2021-03-16 15:46
@Pioneer83
Postaraj się mnie zrozumieć.
Dobre!Dawno się tak nie uśmiałem - co TV robi z ludźmi! Maska przejawem dobrego wychowania?!? LOL
Gdy Mama mnie uczyła zasłaniania nosa przy kichaniu, to na 7 rodzin w budynku, tylko jedna miała telewizor. Kurskiego to nawet w planach nie było. Może więc w mojej postawie jest coś więcej, niż bezmyślne kalkowanie poglądów z telewizji - i to tej dzisiejszej?
Dalej nie rozumiem co ma PIS do narażania innych ludzi. Nawet jeżeli - jak twierdzisz bez maseczki nikogo nie narażasz, to pewności takiej nie masz. PIS zarażaj, nie zwykłego człowieka.
Wysłane 2021-03-16 15:55 , Edytowane 2021-03-16 19:15
@Pioneer83
2 tygodnie odpoczynku od forum za napastliwe, agresywne posty pełne fałszywych i ofensywnych informacji. Posty skasowane.
Wysłane 2021-03-17 08:31 , Edytowane 2021-03-17 08:31
Nie da się obronić tezy, że maseczka + dystans nie chronią w żadnym stopniu od zarazków, wirusów. Badania naukowe od XIX wieku, do dziś świadczą że im mniej wirusów otrzymamy od drugiej osoby, tym mniejsza szansa zachorowania. Każda przeszkoda na ich drodze może ochronić komuś zdrowie, albo i życie.
Nie popieram mordowania gospodarki pod pretekstem pandemii, ale Covid istnieje. Dlatego właśnie sensowniej było by stosować model szwedzki, z mniejszą ilością restrykcji, ale większą dyscypliną ze strony samych ludzi. Dyscypliną i życzliwością, oraz kulturą. Tak, kulturą, bo świadome zarażanie innych przez noszenie maseczek tylko na brodzie, to brak kultury i empatii wobec innych ludzi.
Tym bardziej nie rozumiem obrony tych złych zachowań, tekstami o pluciu w twarz i agresją.
Przyznam się. Pierwszy raz nie rzuciłem się Strasznemu do gardła w obronie zbanowanego kolegi. Znam, lubię i szanuję Pawła od lat. Może nawet nie widać tego, bo często się spieramy i popełniamy drobne uszczypliwości wobec siebie, ale to fakt, Zdarzało mi się nie raz, wykorzystywać Jego sympatię do mnie. Nie teraz.
Wysłane 2021-03-17 08:37 , Edytowane 2021-03-17 08:37
Ja zadałem IMO logiczne pytanie, to się odpowiedzi nie doczekałem, czego zresztą się spodziewałem, więc płakać nie będę.... a znacie mój stosunek do banowania użytkowników.
Wracając do tematu, zrobiłem wczoraj test z biedry. Wyszedł negatywny co mnie dość mocno zdziwiło. MIałem nadzieję, że przechorowałem, i że mam przeciwciała a tu zonk. Albo ten test nie różni się od rzutu monetą zbyt mocno.
Wysłane 2021-03-17 08:47
Są w internetach testy potwierdzające, że właśnie tyle ten test jest wart.
Wysłane 2021-03-31 00:01
Jak tam Straszny? Wróciłeś już do pełnej kondycji sprzed zakażenia?
Kto jest online: 1 użytkowników, 186 gości
wojtek72 ,