2021-09-09 15:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

CORSAIR MP600 PRO XT

Obrazek CORSAIR MP600 PRO XT

CORSAIR wprowadził do sprzedaży nowy dysk typu SSD NVMe M.2 Gen4 PCIe x4 – MP600 PRO XT. Dostępny w wersjach o objętości aż do 4 TB, premierowy dysk CORSAIR przechowuje ogromne ilości danych, a jednocześnie jego smukła sylwetka zmieści się w niemal każdym zestawie komputerowym. MP600 PRO XT dzięki zainstalowanemu fabrycznie, zaawansowanemu rozpraszaczowi ciepła gwarantuje wysoką wydajność, co pozwala jego użytkownikom bardzo szybko otwierać aplikacje i programy, przesyłać pliki oraz błyskawicznie wczytywać nowe fragmenty lokacji w grach wideo.MP600 PRO XT wyróżnia się ekstremalną wydajnością, która – w zależności od pojemności – oferuje do 7100 MB/s odczytu sekwencyjnego oraz do 6800 MB/s zapisu sekwencyjnego. Premierowy produkt kalifornijskiego producenta został wyposażony w pamięć 3D TLC NAND o wysokiej gęstości, która zapewnia nie tylko świetną wydajność, ale i wytrzymałość – nawet do 3000 TB zapisanych danych.

Najnowocześniejsza technologia PCIe Gen4 gwarantuje maksymalną przepustowość dysku, a wsteczna kompatybilność z PCIe Gen3 umożliwia elastyczne stosowanie szybkiej pamięci masowej w różnych zestawach komputerowych. Warto jednak pamiętać, że montaż w jednym ze starszych gniazd na płycie głównej może wiązać się ze spadkiem wydajności dedykowanej 4. generacji.

MP600 PRO XT o kompaktowym, standardowym formacie M.2 2280 NVMe ma charakterystyczny aluminiowy rozpraszacz ciepła, dzięki któremu zachowuje optymalną temperaturę nawet przy maksymalnej szybkości działania. Duża powierzchnia i zaawansowana budowa radiatora skutecznie odprowadza ciepło i zmniejsza ryzyko ograniczania wydajności zapisu lub odczyty sekwencyjnego.

Dodatkowo, najnowszy dysk Korsarzy jest też kompatybilny z blokiem wodnym CORSAIR Hydro X Series XM2 Water Block (do nabycia osobno). Dzięki zastosowaniu bloku wodnego SSD można zintegrować z niestandardowym układem chłodzenia cieczą, co pozwoli uzyskać jeszcze niższą temperaturę działania i zmaksymalizować wydajność oraz żywotność produktu.

Podobnie jak pozostałe dyski SSD od CORSAIR, MP600 PRO XT współpracuje z bezpłatnym oprogramowaniem CORSAIR SSD Toolbox. Darmowy software umożliwia korzystanie z szeregu wygodnych funkcji, takich jak bezpieczne kasowanie danych czy aktualizacja oprogramowania firmware produktu bezpośrednio z pulpitu systemu operacyjnego.

CORSAIR MP600 PRO XT SSD NVMe M.2 Gen4 PCIe x4 jest już dostępny w sprzedaży w europejskim sklepie internetowym CORSAIR.com oraz w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów kalifornijskiego producenta. W Polsce sprzęt pojawi się w ofercie najpopularniejszych internetowych sklepów z elektroniką do końca września br. MP600 PRO XT jest objęty pięcioletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy CORSAIR.


CORSAIR MP600 PRO XT

CORSAIR MP600 PRO XT

CORSAIR MP600 PRO XT

CORSAIR MP600 PRO XT

CORSAIR MP600 PRO XT

Źródło: Info Prasowe / Corsair
  1. Avatar nic wiadomość nic
    Wejdzie do PS5?

    Nie wiem ile tam miejsca jest - nie mam PS5.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.