2021-06-02 16:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

Obrazek MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

Urządzenia bezprzewodowe zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród graczy FPS, którzy poszukują rozwiązań zapewniających całkowitą swobodę ruchów. MSI, lider w dziedzinie sprzętu dla graczy, ma zaszczyt zaprezentować CLUTCH GM41 Lightweight Wireless. Jest to pierwsza bezprzewodowa mysz MSI skonstruowana z wyjątkowo lekkich materiałów. Urządzenie powstało z myślą o gamingu, tym amatorskim oraz profesjonalnym. CLUTCH GM41 Lightweight pierwotnie zadebiutowała na rynku w lutym tego roku jako urządzenie przewodowe. Nowo zaprezentowana wersja Wireless posiada ten sam symetryczny design, została również wykonana z bardzo lekkich materiałów dzięki czemu waży zaledwie 74g.Podana waga uwzględnia wbudowaną baterię. Ślizgacze PTFE gwarantują gładki ślizg po powierzchniach, a gumowe uchwyty boczne pomagają pewnie trzymać myszkę w dłoni. Najnowsza technologia bezprzewodowa 2.4G redukuje opóźnienia w transmisji do zaledwie 1ms, dzięki czemu mysz reaguje prawie 10 razy szybciej niż typowe myszy bezprzewodowe dostępne na rynku.

Bateria pozwala nawet na 80 godzin gry. Pełne naładowanie od 0% do 100% trwa 90 minut, ale gracze, którzy muszą szybko wrócić do akcji już po 10 minutach ładowania mogą cieszyć się z kolejnych 9 godzin pracy na baterii. Alternatywnie, istnieje również możliwość kontynuowania gry poprzez bezpośrednie podłączenie do myszki kabla USB znajdującego się w zestawie. Podane czasy pracy baterii mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków otoczenia.

Sercem CLUTCH GM41 Lightweight Wireless jest sensor Pixart PAW-3370 o czułości 20000 DPI i śledzeniu ruchu na poziomie 400 IPS. Przełącznik DPI znajduje się pod spodem myszy. Dzięki temu udało się dodatkowo ograniczyć jej wagę, gdyż umieszczenie przełącznika DPI w górnej części myszy wymagałoby wykorzystania dodatkowych obwodów i materiałów. Pod lewym i prawym przyciskiem znajdują się trwałe przełączniki Omron, których żywotność szacuje się na ponad 60 milionów kliknięć. Gracze za pomocą oprogramowania MSI Dragon Center w łatwy sposób mogą dostosować myszkę do własnych potrzeb zmieniając jej najważniejsze parametry oraz kolory podświetlenia RGB.

W zestawie z myszą znajduje się stacja dokująca do ładowania, odbiornik USB oraz dodatkowy przewód FriXionFree. Mysz od spodu posiada specjalne zagłębienie, poprzez które można podłączyć kabel USB, a w razie potrzeby, np. podczas podróży, służy za schowek na odbiornik sygnału.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless można nabyć w sklepach z elektroniką i sprzętem dla graczy w cenie 379 PLN.


MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

Źródło: Info Prasowe / MSIKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.