2020-08-07 12:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

OLYMPUS LS-P1 - Wszechstronny dyktafon

Obrazek OLYMPUS LS-P1 - Wszechstronny dyktafon

Pamiętacie może czasy, kiedy oglądało się na amerykańskich filmach detektywów lub dziennikarzy, którzy rejestrowali przesłuchania i wywiady na malutkich dyktafonach z mikro-kasetami w środku... Jakie to się wtedy wydawało super nowoczesne, bo człowiek mógł taki sprzęt porównać z ówcześnie posiadanym magnetofonem kasetowym marki Kasprzak. Dziś dyktafon możemy mieć w każdym smartfonie, bo wystarczy zastosować odpowiednią apkę i już możemy rejestrować dźwięk audio.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Niewyraźny widok na ekranie, odgłos zbliżających się kroków. To odgłos przykuwa uwagę. Nie zwracamy zazwyczaj uwagi na dźwięk w filmie. Nie pamiętamy o dźwięku robiąc zdjęcia, czy film z wakacji, a tyle może oddać. Przejeżdżające obok Maserati, melodia obcego języka w tle, muzyka która nam się z tym miejscem wiąże, zarejestrowana na gorąco pierwsza nasza reakcja na napotkany widok...  Obojętnie czy oglądamy pokaz zdjęć, czy film. Czy to wspomnienie z plaży, czy z koncertu.
  Od wielu lat używam podobnego urządzenia Zoom H2. Warto wydać trochę kasy na cyfrowy rejestrator dźwięku jak opisywany przez Sławka Olympus. Warto tym bardziej, że nie oglądamy już papierowych zdjęć, a przesyłamy sobie pliki na telefon, a każdy smartfon ma głośnik. Niektóre mają nawet dwa, a w niektórych one nawet działają. :-P

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  Sławku

  Skąd się wzięło w opisie:
  Rejestracja: do 16 plików
  Na stronie producenta takiej informacji brak.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kruser

  Kopiowałem specyfikacje z jakiejś strony z opisem tego sprzętu... Problem jest właśnie z tym, że na stronie producenta jest niezwykle mało szczegółów technicznych...

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Faktycznie te 16 jest w tabelce na pierwszej stronie jaką odwiedziłem, mimo że potem w treści bloger mówi już o 200 plikach po 2 GB.  LINK ;-) Nawiasem mówiąc Olympus jest chwalony na forach dla filmowców, mimo ze jest jednym z wielu niby bardzo podobnych urządzeń:  LINKKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.