2020-10-30 11:11
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

TP-Link Archer C6U – gigabitowy router AC1200 z portem USB

Obrazek TP-Link Archer C6U – gigabitowy router AC1200 z portem USB

Archer C6U to nowy router w ofercie TP-Link, który dzięki najnowszym technologiom wspierającym wysoką wydajność sieci bezprzewodowej, pozwala w pełni wykorzystać potencjał łącza światłowodowego o wysokiej przepustowości. Router został bardzo atrakcyjnie wyceniony i może stanowić świetną alternatywę dla wielu droższych urządzeń. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac i charakteryzuje się wysoką przepustowością WiFi, oferując łącznie do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji - do 300 Mb/s w 2.4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5GHz. Wyposażony został w cztery anteny zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną.Dzięki nim router gwarantuje świetny zasięg, a także wydajność i stabilność połączeń bezprzewodowych. Dodatkowo, router wyposażono w technologię kształtowania wiązki (Beamforming), która umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku. W celu optymalizacji wydajności urządzenia, zastosowano technologię MU-MIMO 2x2, która pozwala na jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co skutkuje zwiększeniem prędkości, przepustowości oraz wydajności całej domowej sieci.

Archer C6U został wyposażony w pięć gigabitowych portów Ethernet: jeden port WAN oraz cztery porty LAN, zapewniające maksymalne prędkości przewodowe połączonym urządzeniom takim jak komputery, smart TV czy konsole do gier. Z kolei Port USB 2.0 będzie dla użytkowników sporym udogodnieniem podczas udostępniania plików, zdjęć czy filmów.

Co ciekawe, router obsługuje tryb AP, dzięki czemu może pracować także jako Access Point lub Bridge. Po włączeniu trybu AP bezprzewodowe urządzenia bez problemu uzyskają dostęp do sieci przewodowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby rozbudować swoją domową sieć. Konfiguracja i obsługa routera przebiegają bardzo sprawnie. Wszystko za sprawą intuicyjnej aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy, nawet mało doświadczony użytkownik, poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Router Archer C6U jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 36-miesięczną gwarancją. Jego cena wynosi około 200 PLN.

TP-Link Archer C6U – gigabitowy router AC1200 z portem USB

TP-Link Archer C6U – gigabitowy router AC1200 z portem USB

Źródło: Info Prasowe / TP-Link
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  u chińczyków huawei ax3 pro za 220zł ( kupione 2szt działają jako Mesh )
  zasięg lepszy niż 1043nd  ( niby wersja chińska nie jest pozbawiona wzmacniacza sygnały tak jak europejskie - przez normy unijne )

  na minus
  -interfejs webowy po chińsku ( ale chrom ogarnia )  dla mnie już nie problem , apka na andorida w 95% po angielsku jeżeli chodzi o ustawienia routera i całkiem fajna  ( komunikaty po chinsku - jakies alerty :P nawet nie tłumaczyłem sobie )
  -brak usb   ( tez dla mnie nie problem bo przeważnie są wolne - NAS leci po lan'ie )
  -3porty LAN  (1WAN)  wiedziałem o tym więc też nie problem ( jak coś są 4 jeszcze w 2gim routerze połączony po wifi6 więc myślę ze do domowego zastosowania ogarnie bez problemu  szczególnie ze w matce siedzi na jedny porcie pihole na pi4b więc zawsze mogę przenieść na satelitę )
  - i największy dla mnie minus ....   na DHCP'ie  nie ma możliwości  ustawienia opcjonalnie dns'ów jedynie pulę IP, , ip routera, i czas dzierżawy dlatego wywaliłem DHCP'a i ustawiłem go na pihole'u


  zastanawiałem się nad ax1800 od xiaomi ( trochę wolniejszy w testach ale za to trochę lepszy zasięg niż ax3 pro ) ,
  nie wiem ale padło na Huawei'a
  choć xiaomi dałoby radę pewnie 2-3 dyszki na sztuce taniej wyrwać ( i też ma mesh'a z tego co patrzyłem ) 2. Avatar nic wiadomość nic
  1232

  Czy się różni MESH od WDS?

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Dla takich jak ja, żeby wiedzieli o czym rozmawiacie: \"\lol\"  https://metis.fi/en/2018/04/wifi-repeaters/Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.