2023-09-26 15:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

iiyama ProLite XCB3494WQSN

Obrazek iiyama ProLite XCB3494WQSN

Od lutego nie miałem w rękach nowego monitora, więc z przyjemnością przyjąłem propozycję przetestowania sporego monitora w formacie ULTRA WIDE - UWQHD od firmy iiyama. Model ten, to lekko "jamnikowaty" ProLite XCB3494WQSN w proporcjach ekranu 21:9, co prawda jeszcze w wersji B1, bo takie krążą jako sample testowe, natomiast w sklepach możecie go dostać w wersji B5. Są to technicznie te same modele, różniące się w zasadzie tylko zastosowaną podstawą, która w B1 jest fantazyjnym "dwułapem", a w B5 nadano jej bardziej regularny kształt trapezu. W środku dość bogato wyposaża się użytkownika w zestaw okablowania...


źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

   Lubię monitory iiama. Miałem ich przez lata sporo, w domu i w pracy. Dlatego (i dla autora recenzji) zainteresował mnie ten artykuł. Nie zawiodłem się:) Trochę szkoda że mam niewiele miejsca na biurku. Mój MSI 2560x1080 mieści się na nim znakomicie, ale opisywany "większy jamnik", musiałby się jednak trochę rozpychać. Chociaż jak tak patrzę, może by dało radę? :-P Tylko za tym szła by lepsza karta graficzna, zasilacz... Trochę kusi, ale na razie zaczeka.  Co do samej recenzji, to dla mnie subiektywnie, smużenie matryc VA, zaliczam do urban legend. Przynajmniej dla większości osób i dla większości gier. Na szczęście:) Chociaż znam osoby które to widzą wyraźnie. Fajne jest ustawianie pivota w monitorze 21:9 i to zakrzywionym. W praktyce wygląda to nawet śmieszniej, jak na zdjęciu. Korzystanie z niego nie sprawia jednak problemu. (U mnie nawet nie dotyka dołem biurka). Granie na "jamniku", nawet tym mniejszym jak u mnie, jest jednak przyjemne, wszystkim polecam, tym bardziej że zdarzają się już filmy w tej proporcji. Viaplay faktycznie tego nie ma, szkoda, ale oni odchodzą z Polski i wielu innych krajów Europy. Wracają do Skandynawii. Nie wiadomo jeszcze kto przejmie transmisje Formuły 1 na polskim rynku. Może właśnie będzie miał w ofercie obraz o proporcjach 21:9? Kto wie?

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  PS
  Jednak dotyka, ale na prawdę to nie przeszkadza. :-)

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

   Z ciekawością przeczytałem (szacunek dla Sławka za ma do tego serce) , następnie przeczesałem oferty z podobnymi monitorami i konkluzja nasuwa się taka że jest wiele podobnych ofert innych producentów a ceny są bardzo zbliżone.
  Osobiście do domu raczej takiego monitora nie kupię ale w pracy byłby mile widziany.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.