2022-08-11 11:47
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

70mai Dash Cam Lite 2

Strona 3 - Podsumowanie

70mai Dash Cam Lite 2, to naprawdę dobry rejestrator dostępny w niewygórowanej cenie. Za kwotę 359 PLN. Co prawda za moduł GPS (+89 PLN) i dodatkowy przewód zasilania (+77 PLN) do trybu parkingowego, trzeba dopłacić, co już podnosi wydatek do około 525 PLN, ale nie musimy tego kupować od razu. Z czasem (i przypływem gotówki), możemy sobie po prostu rozszerzyć zakres działania tego urządzenia. Moduł 70mai External GPS działa w oparciu o satelity GPS i GLONASS zapewniając dokładność danych z podróży, więc ja osobiście najszybciej dokupiłbym właśnie to akcesorium, no ale ktoś może bardziej być zainteresowany bezpieczeństwem swojego auta na parkingu lub garażu podziemnym... Kolejność pozostawiam Wam, choć warto mieć oba dodatki na pokładzie swojego pojazdu.
W jasny, słoneczny dzień, rejestrowany obraz jest rewelacyjny. Zachmurzona aura też na Lite 2 nie robi większego wrażenia. Jedynie podczas burzowej pogody, kiedy jest na tyle jasno, że kamera nie przejdzie jeszcze w tryb Night Vision, pojawiają się lekkie skłonności do efektu ziarnistości w ciemniejszych częściach obrazu.
Na powyższych zdjęciach widać, jak ważne jest prawidłowe umocowanie modułu GPS, bo ja nieuważnie wsadziłem go w półeczkę na drobiazgi (przed ewentualną kradzieżą, na noc chowałem rejestrator z okablowaniem - odpowiadam za testowany sprzęt) i ten gubił czasami sygnał.70mai Dash Cam Lite 2 lubi za to noc... Albo noc lubi Lite 2, bo nagrywany materiał wideo jest dobrej jakości. Technologia Night Vision ładnie rozjaśnia całą scenę obrazu, a sensor rejestruje bez większego trudu kolory mijanych aut (co może być ważne w trakcie sprawy sądowej).
Nie zapominajmy, że darmowa aplikacja 70mai pozwoli nam na wygodny dostęp do zapisanych filmów z naszego smartfonu. Szybko możemy nie tylko przejrzeć zawartość karty pamięci, ale też zapisać i przesłać materiał z danego zdarzenia. Co ważne, program współpracuje z rejestratorem idealnie. Z poprzednikiem M500 bywały drobne "zgrzyty", ale najwyraźniej kolejne wersje appki, przyniosły znaczące poprawki.
Czy rekomenduję Wam rejestrator 70mai Dash Cam Lite 2? Tak, jak najbardziej. W cenie podstawowej 359 PLN, to już jest niezły zakup. Wraz z opcjonalnymi dodatkami jego cena zbliża się do wyższego modelu Dash Cam M500 / 64GB (559 PLN), z jakością HDR, rozdzielczością nagrywania w wysokiej rozdzielczości 2592 x 1944 pikseli, systemem wspomagania kierowcy ADAS (Advanced Driver-Assistance Systems), zintegrowanym modułem GPS na pokładzie i możliwością współpracy z czujnikami External TPMS Sensor, czyli zestawem czterech sensorów ciśnienia i temperatury, zakładanych na wentyle kół samochodu... No ale za system parkowania i tak trzeba będzie dopłacić 85 PLN (jest droższy do M500), a więc cena znów rośnie. Wybór wersji pozostawiam zatem Wam, drodzy czytelnicy, ale bez względu na którą wersję rejestratora 70mai się zdecydujecie jestem pewny, że będziecie z niego zadowoleni...
Podziękowania dla firmy 70mai za udostępnienie sprzętu do testów.

Sponsorami stanowiska testowego jest marka SPC Gear


Strona 3 z 3 <<<123