2005-05-25 12:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
25

Akasa 400W / 460W

Strona 3 - Badania trwają ...

Tabliczka (naklejka) znamionowa informuje nas o podwójnej linii zasilania +12V (14A i 15A). Producent umożliwił nam rozróżnienie poszczególnych linii za pomocą barwy izolacji, których pierwsza linia ma kolor całkowicie żółty, a druga żółta z czarnym pasem.
SPRAWY KRĄŻENIA


„Układ krwionośny” (przewody) naszych pacjentów podzielony jest na osiem wiązek, spiętych estetyczną czarną koszulką z siatki. Wszystkie przewody mają 50cm długości i pozwalają się bez problemu układać wewnątrz obudowy.
Akasa 400W posiada 24 pinowe łącze zasilania płyty z możliwością odpięcia czterech pinów, jeśli nie jesteśmy posiadaczami płyt o nowym standardzie ATX.


Akasa 460W również posiada wtyk 24 pinowy, jednak tutaj zastosowano odmienne rozwiązanie. W zestawie dołączona jest (wcześniej wspomniana) przejściówka 24/20. Jeśli z niej skorzystamy, musimy liczyć się z przedłużeniem wiązki o 14cm (razem 64cm) co może prowadzić do małych problemów z układaniem tej dość grubej „żyły” w obudowie. Sama estetyka przejściówki także może budzić zastrzeżenia (tu ukłon w stronę licznej przecież grupy Moderów) posiadaczy Tower’ów z szybą lub przejrzystego plexiglasu. „Gołe”, płasko ułożone przewody również powinny być spięte koszulką z siatki.W pozostałych wiązkach do dyspozycji dostaniemy :
- cztero pinowy wtyk dodatkowego zasilania płyty głównej +12V
- 4 wtyczki zasilające SATA (dwie wiązki)
- 8 x Molex (dwie wiązki po trzy Molexy + wtyczka zasilania Fdd / jedna wiązka 2 x Molex – razem 10 sztuk + 2 x Fdd
- wtyk 8 pin do zasilania płyt obsługujących procesory Intel Xeon i AMD Opteron
Zwróćcie uwagę na wtyczki Molex (Yestone), które wyposażone zostały w wygodne uchwyty ułatwiające wyciąganie ich z gniazd.

Strona 3 z 13 <<<1234567...13>>>