2005-05-25 12:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
25

Akasa 400W / 460W

Strona 7 - Bliżej o pacjentach ...

Wiemy co już potrafią w pracy, ale z oceną i podpisaniem „obiegówki” wstrzymajmy się do końca tej prezentacji. Chcę teraz przybliżyć Wam moje wrażenia z kilkudniowej eksploatacji tych urządzeń jak i przytoczyć trochę informacji i danych technicznych.
Montaż urządzenia w obudowie jest bardzo prosty a otwory na wkręty idealnie w miejscach w których byśmy się ich chcieli spodziewać przykręcając je do obudowy. Dość elastyczne przewody (z wyjątkiem grubej wiązki głównego zasilania płyty) dają się łatwo modelować we wnętrzu. Wydajność prądowa oceniana jest na 75% a łączna moc dla linii 3.3V i 5V wynosi 210W.
Obydwa urządzenia chronią nasz komputer systemami zabezpieczeń :

-przed zbyt wysokim napięciem
-przed zbyt wysokim natężeniem prądu
-przed przeciążeniem
-przed zwarciem elektrycznym na każdym kanale

Aktywne wentylatory (obroty sterowane w zależności od temperatury), według specyfikacji zamieszczonych na opakowaniu mają pracować w trybie Normal Load nie przekraczając 18db. Zaraz po włączeniu komputera faktycznie szum wiatraków jest niemal niesłyszalny, by po kilku minutach względnego obciążenia przybrać nieco na mocy. Bez komory ciszy i specjalistycznego sprzętu pomiarowego nie mogę podważać danych producenta ale opierając się na wrażeniach słuchowych mogę powiedzieć że ich praca mieści się w przedziale możliwym do zaakceptowania, jednak są wyczuwalnie głośniejsze od systemu chłodzenia Tagana 380W. Za duży plus należy uznać ogromne możliwości przewietrzania obudowy. Podczas pracy zasilaczy Akasa temperatura w obudowie (termometr) jak i ta wskazywana przez czujniki procesora, była niższa o 2-3 stopnie, w porównaniu do pracy wspomnianego konkurenta. Producent ma spore doświadczenie w konstrukcjach wentylatorów o czym świadczy bogactwo asortymentów w jego ofercie www.akasa.com.tw
Zasilacze objęte są 36 miesięczną gwarancją realizowaną w miejscu zakupu.