2005-05-25 12:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
25

Akasa 400W / 460W

Strona 8 - Podsumowanie

No i nadszedł czas na rozstanie z pacjentami. Pora zebrać wszystkie za i przeciw, by orzec czy podpisać obiegówkę, czy też nie.
Wykonanie obu zasilaczy nie budziło zastrzeżeń. Solidnie spasowane części estetycznej obudowy robiły dobre wrażenie. Wentylatory, które spokojnie można uznać za ciche, dobrze przewietrzały wnętrza komputerów a wiatrak, podświetlany diodami LED w modelu 460W urozmaicał ciemne wnętrze Tower'u (choć jestem przeciwnikiem choinek, nawet mi się podobało). Świetnie prezentują się wygodne uchwyty Molex zapobigające częstemu ciągnięciu za przewody.
Zasilacze wzorowo trzymają napięcia 3.3V i 5V. Akasa 460W spełniła pokładane w niej nadzieje. Nie wiem jak by poradziła sobie w teście jej segmentu, z konkurencją produktów przedziału 450W, ale pozostawiła u mnie pozytywne wrażenie. Jedyne do czego bym się doczepił to "goła" przejściówka 24/20 pin, której "dosłownie" brak koszulki.
Model 400W trochę zawiódł swoją linią 12V. Być może to przypadłość tylko tego konkretnego egzemplarza. Tego nie wiem, bo ciężko to sprawdzić posiadając jedną sztukę AK-P400. Jednak ten testowany, był tylko trochę lepszy od od tańszego modelu Q-Tec 400W (cena około 140zł)

Skoro o cenach ... Model Akasa AK-P400 FG BK (400W) z czarnym wentylatorem to wydatek 280zł, natomiast wersja "świecąca" jest o 10zł. droższa i wynosi 290zł.


Testowana AK-P400 FG BK wskazywała na lekką zadyszkę linii 12V, dlatego nie przyznam jej odznaki High Quality, jednak napięcia mieściły się w granicach norm ATX i obiegówka będzie podpisana.
Jak zapewnia dystrybutor inne testowane egzemplarze (TABELA) nie wykazywały tak słabych wyników (mieściły się w przedziale 11.94V-11.92V). Muszę być jednak obiektywny w pomiarach do reszty zasilaczy na moich platformach testowych.

ZALETY

-Dobre i estetyczne wykonanie
-Podwójna linia 12V
-Systemy zabezpieczeń prądowych
-Cichy wentylator
-Dobrej jakości wtyki zasilające
-Elastyczne przewody zapięte koszulkami z siatki
-Świetne przewietrzanie obudowy

WADY

-Słaba wydajność linii 12V
-CenaZa model Akasa AK-460 FG BL (460W) musimy już zapłacić 370zł.


Tutaj nie było żadnych przeciwwskazań do ciężkiej pracy. Z pewnością spora rezerwa w normach ATX jak i specyfikacje układów pozwolą na podłączanie mocniejszych konfiguracji od testowych.

ZALETY

-Jak wyżej + Dobre trzymanie napięć na wszystkich liniach zasilania
-Podświetlany wentylator

WADY

-Wysoka cena

Dla modelu Akasa AK-460 FG BL :
No to pacjentom już dziękujemy ... siostro kawkę proszę ... eeee nooo ... pani sobie ładne pończoszki kupiła , jak pragnę zdrowia .... cicha woda z siostry, fiu fiuu ....Sprzęt do testów dostarczyła firma ADMAX Computers, oficjalny przedstawiciel Akasa w Polsce.
Z OSTATNIEJ CHWILI

Duże brawa dla firmy ADMAX. Zaraz po przeczytaniu tej recenzji w wersji "Beta" otrzymałem wiadomość że już jadą do mnie dwa kolejne zasilacze 400W do przetestowania, by rozwiać wątpliwości co do niskich napięć testowanego modelu AK-P400 FG BK. Dodam że dla wiarygodności uzgodnione zostało, iż zasilacze przyjdą z oryginalnymi plombami firmy Akasa (dziewicze opakowania wprost z półki magazynowej).
ADMAX zapewnia że na wszystkie przeprowadzone do tej pory testy na innych portalach wykazywały poprawne działanie testowanych urządzeń ale faktycznie mógł się przytrafić niedopracowany egzemplarz, dlatego udostępnia kolejne dwie sztuki do testów, aby przedstawić ten produkt bez żadnych niedomówień. Taka postawa z pewnością zasługuję na pochwałę, wykazując zainteresowanie sprawami jakości sprzedawanych towarów.
Zaraz po testach zamieszczę wyniki w dodatku do tej recenzji.

Strona 8 z 13 <<<1...45678910111213>>>