2007-09-08 18:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
17

BenQ FP241VW - 24 cale obrazu

Strona 1 - Wstęp

Kupno nowego monitora jest zazwyczaj sporym wydarzeniem w rodzinie, bo ze względu na dość spory wydatek, nie robimy tego zbyt często. Jeszcze nie tak dawno monitor LCD był naprawdę kosztowną inwestycją, ale zarówno spory postęp technologiczny w produkcji, jak i rosnąca w siłę chińska konkurencja, spowodowała gigantyczny spadek cen matryc ciekłokrystalicznych.
Za cenę nie przekraczająca sumę 600 złotych można kupić siedemnastocalowy monitorek o niezłych parametrach pracy. Za niecałe 800 złotych, możemy cieszyć się już matrycą o przekątnej dziewiętnastu cali, co jeszcze niedawno było szczytem marzeń większości braci komputerowej w naszym „bogatym” kraju.
Oczywiście spadek cen niższych modeli w ofercie producentów, pociągnął za sobą obniżenie cen w klasie High End. Do niedawna bardzo drogie 22 calowe matryce stały się przystępnie tanie dla Kowalskiego, a dla troszkę zamożniejszych Nowaków stanęły otworem monitory z matrycami klasy 24 cali. O jednym z reprezentantów tej klasy, dziś chcę wam opowiedzieć ...
Kiedy na naszym rynku pojawiły się pierwsze produkty marki BenQ, większość z nas podchodziła do niej dość sceptycznie. Ot, po prostu kolejny azjatycki tani producent. Firma jednak szybko przekonała konsumentów, że prowadzi atrakcyjną dla klienta politykę, proponując dobrą jakość i przyzwoite parametry, jednocześnie utrzymując umiarkowane, atrakcyjne ceny. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Duża ilość przedstawicielstw i sieci serwisowych, nowoczesny design i dobra jakość obrazu szybko przysporzyła sympatii dla „Benka” i firma ta jest często polecana na wielu forach o tematyce komputerowej. Dla potwierdzenia tych słów powiem, że sam składając dla kogoś zestawy komputerowe, polecam i kupuję monitory tej firmy. Jak dotąd nie miałem jeszcze reklamacji, ani nie pozytywnych uwag użytkowników tych urządzeniach. W klasie 19 cali modele z kontrastem 800:1 i 1000:1 mają doskonały stosunek jakości obrazu do ceny.
Jednak BenQ nie spoczywa na laurach i chce wytyczyć również nowe trendy w klasie High End, czyli 24 cali ... a to za sprawą modelu BenQ FP241VW, który wpadł mi na kilka dni w ręce. Ta nowatorska konstrukcja ma w sobie łączyć nowoczesność w stylu TechArt i możliwości wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1920 x 1200. No ale po kolei.
Mój kurier, który najczęściej dowozi mi sprzęt do testów od firm z nami współpracujących, już mnie chyba nie lubi, bo ostatnimi czasy musi przynosić mi coraz większe pudła. Po 32 calowym telewizorze Mirai, dziś zmierzył się z tylko nieznacznie mniejszym kartonem monitora BenQ. Ponieważ jest to tylko jeden z dwóch testowych sampli w Polsce, większość powierzchni pudła pokrywają naklejki z adresami redakcji, w których monitor gościł wcześniej ...


Strona 1 z 6 123456>>>