2017-05-07 19:28
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR K63 GAMING

Strona 1 - Wygląd 1

Moda na mechaniczne klawiatury przybiera na sile. Producenci projektują dla Nas coraz bardziej wymyślne konstrukcje, coraz częściej dedykując je do określonych zadań. Mamy więc klawisze do codziennej pracy i zabawy, ale coraz częściej w ofercie rozmaitych marek pojawiają się konstrukcje przeznaczone do mniej lub bardziej profesjonalnego gamingu, uwzględniając w tym poruszanie się między zawodami. Taka klawiatura najczęściej ma cechować się niedużymi wymiarami, podświetleniem ułatwiającym poruszanie się po niej w zmiennym świetle estrady oraz solidnością wykonania. Taki właśnie ma być najnowszy produkt firmy CORSAIR, w postaci modelu K63 GAMING.
Jak na sprzęt do grania przystało, K63 wyposażono w "czerwony" mechanizm renomowanej marki Cherry MX RED. Być może dlatego właśnie model ten otrzymał czerwony kolor podświetlenia.W środku opakowania prócz samych "klawiszy", dostaniemy tylko skrócona instrukcję obsługi.

Naszą uwagę zwróci na pewno to, że pod klawiszami widać czerwone pole, wykonane z plastiku w tym właśnie kolorze. Daje to ciekawy efekt kolorystyczny nawet, kiedy mamy wyłączony komputer lub funkcję iluminacji (bo jest oczywiście taka możliwość). Oczywiście od razu też zobaczymy, że brakuje po prawej stronie bloku z klawiaturą numeryczną. No ale właśnie o to w tym chodzi, by podczas przemieszczania się między zawodami, urządzenie nie zabierało nam za dużo miejsca. Niemniej przy wymiarach 365mm x 171mm x 41mm (długość x szerokość x wysokość w najwyższym punkcie), klawiatura nie jest lekka (1.12 kg). No cóż, solidność materiałów (o ile nie są to technologie kosmiczne), najczęściej powodują wzrost wagi. Za to mamy pewność, że nic nam nie odpadnie i nie będzie drażnić ucha skrzypieniem, czy brzęczeniem.Zwróćcie uwagę na dwa małe przyciski po prawej stronie Logo producenta. pierwszy z nich (gwiazdka), wyłącza nam podświetlenie, natomiast drugi blokuje klawisz Windows.
Jak na mechanizmy Cherry MX przystało, klawisze pracują komfortowo (nie mylić z cicho) i nie wymagają ani dużej siły nacisku, ani mocnego ugięcia. Corsair zastosował ciekawy sposób wyróżnienia przycisku spacji, który przez całą swoją długość, jest karbowany w specyficzny wzór.


Zadbano także o dostęp do podstawowych funkcji multimedialnych, które mogą się przydać również podczas rozgrywek, jak zarządzanie dźwiękiem lub sterowania odtwarzaczem.


Co powinien mieć jeszcze dobry sprzęt gamingowy do poruszania się między imprezami LanParty? Powinien mieć ułatwiający w szybkiej instalacji na stanowisku gracza, zestaw portów audio (słuchawki, mikrofon) oraz HUB USB, albo przynajmniej jeden taki port... Niestety w Corsair K63 tego nie dostaniemy.

Wychodzący z tyłu kabel o długości 1.8 metra, zakończono stylową wtyczką USB.

Strona 1 z 3 123>>>