2018-02-26 17:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Cooler Master MasterLiquid Lite 120

Strona 2 - Wygląd 2

120 milimetrowy wentylator MasterFan 120 AB z zestawu Cooler Master Masterliquid Lite 120, to urządzenie typu "kosa". Wirniki w tej postaci mają to do siebie, że zagarniają sporo powietrza i kierują je w mocnym "słupie", bezpośrednio pod siebie. Sterowanie PWM odbywa się w zakresie od 650 do 2000 RPM, generując przy tym szumy na poziomie od 6 do 30 decybeli. Oznacza to, że w górnym zakresie obrotów, będzie on słyszalny, ale nie powinien być zbyt nachalny. Jak będzie, zobaczymy już wkrótce. Naróżniki otrzymały elastyczne, piankowe poduszki, ograniczające przenoszenie ewentualnych drgań pracującego wirnika na resztę komputera.

W wyposażeniu dostajemy specjalne śruby do montażu wentylatora. Są o tyle wygodne, że można je wstępnie dokręcić palcami, a później delikatnie dociągnąć wkrętakiem.


Systemy zapięć dla socketów AMD i Intela składają się z dwóch części, a mianowicie "krzyżaka" ze zmiennym rozstawem szpilek i części dopinanej do głowicy. Fajnie premiowani są posiadacze płyt głównych dla procesorów AMD Ryzen, bo w przypadku podstawki AM4, nie musimy demontować oryginalnych uchwytów, a jedynie dokręcamy do podstawy głowicy dwa elementy z uszkami zaczepiającymi o ich pazury. Jak to wygląda pokażę trochę dalej, na razie rzućcie okiem na ten zintegrowany element z logo producenta. W pierwszej chwili myślałem, że jest ono namalowane na kadłubku pompy, jednak jak się później okazało, ono świeci całkiem intensywnym, białym światłem!

Miedziana podstawa jest spora i bez trudu pokrywa całe czapki promienników układów CPU Intela i AMD (z wyjątkiem modeli Ryzen Threadripper, z którymi model nie jest kompatybilny). Przed montażem nie zapomnijcie zerwać przejrzystej folii zabezpieczającej.


Całość gotowa do pracy wygląda tak...


Strona 2 z 3 <<<123>>>