2010-04-03 18:56
Autor: cobex
19

Dwa zestawy głośnikowe Media-Tech

Strona 2 - Opis - MT3123

Zaczynając od modelu MT3123, ładny box, przyciągający oko, strona przednia i tylna wygląda tak samo:



Patrząc na pudełko interesujący jest widok trzech głośników, jednak tym razem nie jest to system trójdrożny jak to miało miejsce w niedawno prezentowanych Geniusach, zastosowano model dwudrożny, czyli bardziej klasyczną koncepcję konstrukcji.

MT3123 prezentują się dobrze, ładnie wyprofilowana płyta czołowa która nie powinna negatywnie wpływać na dźwięk, dosyć wysokiej jakości materiały oraz ogólnie ciekawy image sprawiają iż producent od strony wizualnej dobrze wykonał robotę. Trzeba pamiętać że jest to sprzęt przeznaczony dla określonej grupy klienteli, znam sporo osób dla których nie dźwięk a wygląd i cena są priorytetem przy zakupie. Wydaje mi się że te głośniki są idealnie wycelowane dla takich osób.



Za wysokie tony odpowiedzialna jest miniaturowa kopułka z polipropylenu, dosyć szeroko spotykany materiał segmentu Hi-Fi. Wszystkie głośniki zostały nieco wycofane w głąb obudowy, gładkie i połyskujące obwódki łapią kurz wszelakiej maści.


Głośnik średnio-tonowy to membrana z celulozy pomalowana czarną matową farbą, nakładka przeciwpyłowa o lustrzanym odbiciu ładnie komponuje się z całością przedniej części. Resor jest gumowy, nie ukrywam iż to dla mnie bardziej interesujący materiał od pianki.
Największy z całej trójki to dokładnie taka sama konstrukcja jak głośnik średnio-tonowy, większa średnica powinna wydajniej sterować niskimi częstotliwościami.



Panel regulacyjny ogranicza się do dwóch gniazd, wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonu, pokrętło z lewej strony to „volume” z prawej regulacja wysokich tonów. Kręcenie to zarazem przyjemna jak i problematyczna sprawa, pokrętła działają z dużym oporem, chyba trochę przesadzono, dodatkowo skok jest wyczuwalnie mało płynny, w pewnych miejscach kręci się lżej w innych ciężej. Srebrny kolor ładnie wtapia się w lustrzaną koncepcję przedniej części, choć to znowu kwestia gustu.


Jak podaje producent obudowa to drewno, obstawiam raczej MDF lub płytę wiórową, obydwie technologie mogą być interpretowane jako obudowa drewniana. Okleina w czarnym kolorze czyli klasycznie, nie znalazłem informacji na temat innych wersji kolorystycznych.


Tylna część to przede wszystkim otwór bass-reflex, oraz przewody (zasilający oraz sygnałowe) niestety nie są rozłączane co utrudnia trochę manewrowanie w miejscu przeznaczenia. Przewód łączący obydwa głośniki jest na dodatek bardzo krótki.





Od spodu przyklejono gumowe stopki, jakość wykonania obudowy stoi na dosyć dobrym poziomie choć można doszukać się małych niedociągnięć. W tej grupie cenowej nie jest to dziwne, zastosowane głośniki oraz całościowy image bardziej na plus niż minus.


Wiele obiecujący napis, czy dźwięk będzie równie dobry ?



Dane techniczne :

• Głośniki stereofoniczne
• 2-drożne kolumny ekranowane magnetycznie
• RMS 2 x 12W
• Pasmo przenoszenia 60 ~ 20000 Hz
• Kontrola dźwięku: głośność i tony wysokie
• Drewniana obudowa głośników
• Gniazda słuchawek i mikrofonu (przedłużacz)
• Wymiary: szerokość – 105mm, głębokość – 145mm, wysokość - 260mm

Pasmo przenoszenia w granicach 60Hz jest w tym przypadku przesadzone, trochę uprzedzę fakty przed odsłuchem, nie ma absolutnie możliwości aby te głośniki zeszły poniżej 100Hz. Nie posiadam wprawdzie specjalistycznej aparatury pomiarowej, jednak przynajmniej w 90 procentach mogę zaufać swoim uszom.





Strona 2 z 5 <<<12345>>>