2010-04-03 18:56
Autor: cobex
19

Dwa zestawy głośnikowe Media-Tech

Strona 3 - Opis - MT3322

MT3322 - opakowanie większe, styl taki sam:



W porównaniu do mniejszych MT3123 stylizacja utrzymana jest w podobnych kolorach, nie ma tutaj charakterystycznej powierzchni płyty czołowej, przednia część małych głośniczków połyskuje czarnym lakierem, skrzynka basowa to – tak jak u mniejszych braci, MDF lub płyta wiórowa z okleiną.


Przyglądając się bliżej widać więcej plastiku, obudowa głośników satelitarnych to sztuczne tworzywo, tylna część posiada otwór bass-reflex który zdecydowanie do niczego się nie przyda.

Głośniki wysoko-tonowe to prosta technologicznie aluminiowa kopułka, średnie tony czyli membrana z celulozy pomalowana w kolorze srebrno-białym, resor gumowy. Same głośniki dosyć dobrze prezentują się na połyskującej powierzchni.





Maskownica nie jest ściągana, siatka jest dosyć sztywna więc powinna dobrze zabezpieczyć głośnik przed wścibskimi palcami.


Od spodu małe gumowe stopki zapobiegające ślizganiu się malucha po gładkiej powierzchni. Element niezbędny, waga jednego satelity to zaledwie 0,38kg. Przyzwyczaiłem się do przewodów montowanych na stałe z tyłu obudowy, przyczepię się do długości kabla, przynajmniej jeden głośnik powinien posiadać dłuższy przewód ze względu na podłączenie do głośnika nisko-tonowego. W tym przypadku centrala musi znajdować się niedaleko satelitek, u mnie miałem ją po prostu pod nogami. Bez dodatkowych przedłużaczy sygnałowych się nie obejdzie.

Subwoofer jest konstrukcją dosyć interesującą, posiada aż dwa głośniki które zamontowane są tradycyjnie z otworem bass-reflex wyprowadzonym do dołu.


Na całej szerokości zamontowano siatkę ochronną, podobną do tej którą widzieliśmy wyżej, same głośniki to znowu membrana z celulozy połyskująca kolorem srebrno-białym, resor również gumowy, nakładka przeciw pyłowa sporych rozmiarów, możliwe że ma za zadanie nieco usztywnić samą membranę.


Po środku widzimy sporych rozmiarów diodę sygnalizującą pracę, umieszczona jest w połyskującej obudowie z tworzywa sztucznego, czy jest to efektowny element dekoracyjny ? Ocenę pozostawiam czytelnikowi. W ciemnym pokoju świeci dosyć mocnym niebieskim światłem.


Z prawej strony zamontowano panel regulacyjny, o ile dla samej głośności nie będzie to przeszkodą, można przecież sterować poziomem „volume” bezpośrednio z systemu, o tyle tony niskie czy wysokie mogą nieco komplikować sprawę, chyba że ktoś ustawi sobie głośnik na biurku co w moim przypadku jest nie realne. Poza tym jednostka przystosowana jest do ustawienia na podłodze, rozpraszanie niskich częstotliwości wymaga pewnych udogodnień. Trzeba by się pochylać, do tego dochodzi problem z krótkimi przewodami głośniczków satelitarnych…..…chyba o tym już wspomniałem.



Cztery pokrętła (volume, balance, treble, bass), działają z lekkim oporem, niestety ich praca nie jest zbyt płynna, zauważyłem to przede wszystkim obracając wysokimi tonami, od mniej więcej połowy do maksimum niewiele się zmienia jeżeli chodzi o dźwięk, natomiast od dołu skali do połowy mamy mocne podbicie. Podobna sytuację mamy przy basie.

Tylna część to włącznik „power on/off” oraz dwa komplety gniazd typu „chinch” (wejście oraz wyjście). Przewód sieciowy zamontowany jest na stałe.




Dolna część to centralnie umieszczony otwór bass-reflex, posiada profilowane krawędzie, zabieg stosowany w przypadku przepływu większych strug powietrza.



Przyzwoita jakość wykonania, doczepię się tylko mało precyzyjnego dopasowania czoła do reszty obudowy, widać również małe uszczerbki źle prasowanej okleiny.


Ze względu na umiejscowienie otworu bass-reflex od spodu, koniecznym zabiegiem jest zastosowanie nieco większych nóżek, w MT3322 głośnik stoi wyżej, stopy są gumowe.



Dane techniczne:

• 3-kanałowy zestaw głośników
• Głośnik basowy + 2 dwudrożne satelity
• Technologia Dual Bass - dwudrożny głośnik basowy
• Kolumny ekranowane magnetycznie
• RMS 66W
• Pasmo przenoszenia: 20 ~ 20000 Hz
• Pełna kontrola dźwięku: regulator głośności, tonów niskich i wysokich
• Drewniana obudowa głośnika basowego
• Wymiary: 310x250x190 mm (gł. basowy), 80x100x160 mm (satelita)

Znowu optymistyczne podejście do skali częstotliwości, wydaje mi się że komentarz będzie zbyteczny. Mogę tylko napisać iż markowe – aktywne subwoofery kosztujące w granicach 2000zł często nie schodzą poniżej 30Hz.

Strona 3 z 5 <<<12345>>>