2008-06-28 22:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
20

ENERMAX PRO 82+ 385W

Strona 2 - Wygląd

Co muszę powiedzieć o zasilaczu ENERMAX PRO 82+ 385W, to na pewno to, że jest jednym z najładniejszych tego typu urządzeń, które gościło w naszej redakcji. Jak wspominałem, testowany zasilacz odbył już jakieś tourne po kraju, ale przedmioty towarzyszące zasilaczowi zgadzały się co do joty z wykazem na stronie internetowej. Tak więc z zasilaczem otrzymamy instrukcję obsługi, kabel zasilający, dwie firmowane logo Enermaxa opaski spinające kable (typu rzep), cztery wkręty do mocowania zasilacza w obudowie i dwie naklejki „Enermax Power Inside”.


Już sama powłoka lakiernicza przypomina fortepian Steinway’a (gruba, wytrzymała na zarysowania powłoka), choć to w zasadzie jest półmatowa powierzchnia. Mimo to uwielbia zatrzymywać odciski palców, więc dobrze będzie przy montażu, zadbać o miękką ściereczkę do ich ścierania :) Jego pół lśniącą powłokę zabezpieczono dodatkowym, kartonowym etui. O przynależności do szlacheckiego stanu nie pozwolą nam zapomnieć duże napisy PRO 82+ na każdym z boków
O „dobrym pochodzeniu” produktu ma nas również przekonać „złocony” grill osłaniający wentylator o wymiarach 120 x 120 mm. Całości dopełnia grawerowane logo Enermaxa.





Tył zasilacza to klasyczny „plaster miodu”, czyli perforowana ściana –siatka, stawiająca minimalny opór powietrzu „pompowanemu” przez płaty wentylatora. Standardowo wyposażono ją w gniazdo dla kabla zasilającego z sieci i włącznik 0/I. Wszechobecną czerń rozświetla malutka, aluminiowa tabliczka informująca nas o systemie Aktywnego PFC, zarówno dla napięcia zasilania 100, jak i 240V.


Tabliczka znamionowa to prawdziwy wzór do naśladowania, jeśli chodzi o dokładność przekazu informacji o produkcie. Dla każdej z linii zasilacza przydzielono po 20A, z czego łącznie dwie linie +12V są w stanie oddać 30A.


Nie tylko obudowa zwraca na siebie uwagę. Również okablowanie, mimo że nie odpinane (nie modułowe) zwróci uwagę każdego miłośnika komputerów, ceniącego jakość wykonania podzespołów. Każda z czterech wiązek kabli spięta została efektownie splecioną siatką (bardzo gęsty wzór), a każda z nich jest dokładnie opisana karteczką-chorągiewką.
Wszystkie połączenia wyposażono w wysokiej jakości, bardzo dobrze wykonane końcówki ze złoconymi stykami. Jednak posiadacze dużych obudów lub dzielonych na sekcje (komora płyty głównej / komora zasilacza i dysków twardych), muszą zwrócić uwagę na długość wiązek, która wynosi dla połączeń MOLEX i SATA 45 centymetrów, mierząc od obudowy zasilacza do pierwszego wtyku w wiązce. Kabel zasilający płytę główną jest jeszcze ciut krótszy i jego długość wynosi 42 cm. do kostki 24/20 pin.
Do dyspozycji dostaniemy:
- wtyk zasilający płytę główną 24/20 pin
- 2 x 4 pinowy wtyk P4 (Po połączeniu dają one jeden 8 pinowy wtyk dla płyt serwerowych)
- 6 x MOLEX
- 3 x SATA
- 1 x FLOP
- 1 x PCIexpres
- 1 x kabel kontroli obrotów wentylatora (3 pin)








Dane techniczne:
- Bardzo wysoka sprawność energetyczna
- Zgodność z ATX 2.3
- Wymiary: 14cm (szer)x 8.6cm (wys) x 15cm (dł)
- Sprawność energetyczna: do 88%
- Wentylacja: 1 x went. 120mm
- Zabezpieczenia:
x OCP (Over Current Protection)
x OVP (Over Voltage Protection)
x UVP (Under Voltages Protection)
x OPP (Over Power / Overload Protection)
x OTP (Over Temperature protection)
x SCP (Short Circuit Protection)
- Aktywne PFC
- Maksymalne obciążenie na linii + 3.3 V: 20 A
- Maksymalne obciążenie na linii + 5 V: 20 A
- Maksymalne obciążenie na linii + 12 V1: 20 A
- Maksymalne obciążenie na linii + 12 V2: 20 A
- Maksymalne obciążenie na linii -12 V: 0.6 A
- Maksymalne obciążenie na linii + 5 VSB: 3.0 A

- Ilość wentylatorów chłodzących: 1
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Typ: Wolnoobrotowy
- Regulacja obrotów wentylatorów: automatyczna (Fuzzy Logic)

Strona 2 z 5 <<<12345>>>