2017-07-17 18:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Genesis GX58 - Niedrogi Snajper

Strona 2 - Wygląd 2

Jak już pewnie zauważyliście w specyfikacjach, Genesis GX58 dosłownie skrywa jeszcze jeden "bajer" dla graczy, a mianowicie system wymiennych ciężarków, za pomocą których możemy dostosować masę myszy do naszych upodobań, w przedziale 112-145 gramów (każdy z metalowych krążków waży po 11 gramów). Znajdziemy je na spodzie myszy, pod zamykaną na zatrzask klapką.




Skoro znamy już wszystkie tajemnice GX58, to możemy podłączyć ją do komputera. Jak wspominałem, mysz jest od razu gotowa do pracy ze standardowo ustawionymi funkcjami przycisków i zaprogramowanymi odgórnie wartościami DPI dla konkretnych, przydzielonych kolorów wyświetlacza LCD. Mimo że mamy tam cztery "okienka" świetlne, to informacja o wybranym ustawieniu rozdzielczości nie zapalają ich kolejno. Tutaj wszystkie cztery paski świecą cały czas, zmieniając tylko kolory wybrane obligatoryjnie lub indywidualnie przez nas.
Aby można było bardziej spersonalizować ustawienia funkcji poszczególnych przycisków, wartości DPI, efektów podświetlenia i czułości pracy sensora, musimy pobrać nieduży program sterujący ze strony producenta. Mimo braku języka polskiego, jest on na tyle intuicyjny, że większość z Was poradzi sobie z jego obsługą bez najmniejszego trudu. Pierwsza strona pozwala na przydzielenie funkcji dla poszczególnych przełączników.



Druga zakładka pozwala na zmianę wartości DPI dla poszczególnych kliknięć (pięć w górę, pięć w dół) i przydzielenie im koloru podświetlenia. Na screenie złapałem fabryczne przydzielone ustawienia.




Trzecia zakładka odpowiada za kilka zadań, jak sterowanie efektami świetlnymi (światło stałe, migające z różną prędkością lub zmieniające barwy) oraz ustawienia Poling Rate w zakresie 125, 250, 500 lub 1000 Hz.



Ostatnia strona pozwala nam zaprogramować nasze profile ustawień i wygenerowane Makra. Całkiem niezłe możliwości oprogramowania, jak na sprzęt do 100 PLN.


Genesis GX58 nie jest mała myszą. Zaliczyłbym ja do tych ciut większych, niż rozmiar średni. W męskiej dłoni leży całkiem fajnie i pozwala jej nieco odpocząć na swoim górnym chwycie (dobre, wysokie podparcie).


Strona 2 z 3 <<<123>>>