2020-01-05 17:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis Thor 100 RGB

Strona 2 - Testy i Podsumowanie

Keypad Genesis Thor 100 RGB ma w swoim menu sporo efektów iluminacji. Jeśli ktoś lubi błyskające peryferia, to możliwości migania, przejść kolorów i innych efektów, powinny go zadowolić. Co ważne, nawet bez instalacji oprogramowania, można zmieniać opcje efektów za pomocą funkcji FN. Ja wolę stabilny, jednolity (a dokładnie czerwony), kolor podświetlenia, ale można też je całkowicie wyłączyć.


Jednak aby uzyskać pełnię możliwości keypada, warto zainstalować oprogramowanie. Jest ono dość intuicyjne i szybko opanujecie, co gdzie się ustawia.



Jak pisałem wyżej, lista efektów RGB jest całkiem spora, a wszystkie można definiować w aplikacji sterującą keypad’em.



Gdyby coś jednak poszło nam nie tak, szybko wrócimy do ustawień fabrycznych.

Jak keypad mocno różni się od "normalnej" klawiatury, zobaczymy dopiero, gdy bezpośrednio je porównamy.


Moja szuflada przy biurku nie należy do zbyt dużych, więc lekko muszę walczyć z deficytem miejsca na ruch myszy, zwłaszcza że część podkładki zasłaniają klawisze CoolerMastera. Kiedy zdjąłem CM i na szufladzie został tylko THOR 100 i mysz, wszystko zaczęło wyglądać inaczej...


Prawda, że taki układ do gry wygląda komfortowo? Duża mobilność keypada przydawała się również w przemieszczaniu z laptopem, a to do pracy, albo do kumpla na wspólną rozgrywkę w plutonie, połączoną z degustacją piwnych trunków, bo nie ma to jednak, jak bezpośrednia łączność ramie w ramię (a nie w słuchawkach).


Klawisze keypad’a Genesis THOR 100 RGB można nawet uznać za ciche, oczywiście jak na mechaniczne standardy. Być może częściowo odpowiedzialna jest za to lekko "zamknięta" budowa podstawy kadłubka (przełączniki są wpuszczone głębiej) oraz że krótki, zwarty kadłubek nie ma tendencji do przenoszenia odgłosów, jak w dłuższej wersji.
Akurat może głośność w przypadku sprzętu stworzonego do walenia w klawisze podczas zażartej rozgrywki, bo pisać na THOR’nie akurat za mocno się nie da. Niemniej współlokatorzy mogą na ten aspekt zwracać większą uwagę. Tutaj tembr kliknięć 39-ciu klawiszy, jest dość przyjemny dla ucha. Bardzo przydatna okazuje się też masywna podkładka pod nadgarstek. Mimo braku możliwości lekkiego przechylenia keypad’a, pozycja dłoni jest wygodna i nie męczy się zbytnio nawet przy długiej rozgrywce.


A co z graczami obsługującymi mysz lewą ręką? Przecież będą musieli obsługiwać WSAD palcami prawej dłoni. W "normalniej" klawiaturze mogą skorzystać ze strzałek kierunkowych, a tutaj się tego nie da zrobić. Ale ja nie jestem po prostu sobie wyobrazić, jak w ogóle można grać w "odwróconej" pozycji, więc nie mogę Wam powiedzieć, czy produkt ten, nadaje się dla graczy nazywanych mańkutami.
No dobrze, a ile trzeba za ten produkt zapłacić? W sieciowych, znanych sklepach będziemy musieli wydać około 139 PLN, a na Allegro można znaleźć oferty już od 119 PLN (tutaj jednak zawsze istnieje ryzyko, że "sklep" jest tylko wirtualny i mogą wystąpić utrudnienia w realizacji gwarancji). Jeśli komuś potrzebny jest keypad, to mogę go polecić Genesis THOR 100 RGB, bo to nieźle wykonany sprzęt, ukierunkowany do ekstremalnego grania. Zawsze możemy używać go podłączonego dodatkowo do komputera i kiedy tylko będzie konieczność coś do kogoś napisać, to można będzie skorzystać z pełnoklawiszowej wersji klawiatury (oczywiście jeśli mamy tyle miejsca na stanowisku gracza).




Podziękowania dla firmy Genesis za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 2 z 2 <<<12