2007-09-03 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
10

Genius SW-HF2.1 1250

Strona 2 - Poznajmy się bliżej ...

Pierwsze wrażenie czasami bywa złudne. To zupełnie podobnie, jak przy kupnie samochodu, gdy blask woskowanego lakieru przyćmi nasze zmysły, a dopiero otwarcie bagażnika i odchylenie podłogowych dywaników zdradza nam całą prawdę o jakości nowego nabytku.
A jak będzie w przypadku zestawu Geniusa ? Przyjrzyjmy się bliżej satelitom zestawu SW-HF2.1 1250.


Według specyfikacji, każdy z satelitów ma po 12.5 W mocy (RMS), co powinno uczynić z nich dość głośnie „piszczałki”. Obudowa satelitów wykonana jest z płyty wiórowej, pokrytej z wierzchu okleiną drewnopodobną, jak zresztą większość „drewnianych” zestawów głośnikowych, nawet u renomowanych producentów.
We wnętrzu obudowy o wymiarach 95 x 152 x 110 mm umieszczono trzy calowy głośnik pełnozakresowy z przetwornikiem ekranowanym magnetycznie. Powinno to zabezpieczyć głośnik przed zbieraniem zakłóceń elektromagnetycznych z otoczenia. Front satelitów pokrywa czarny, sztuczny materiał o przyjemnym dla oka wzorze, ozdobiony lśniącym logo Geniusa.
Z tyłu satelitek znajdziemy w zasadzie tylko kabelek zakończony końcówką chich, za pomocą której łączymy je ze wzmacniaczem ukrytym w subwooferze. System to zaiste prosty i praktyczny, choć dość gruby kabel ciężko będzie ukryć. Producent nie przewidział możliwości powieszenia głośniczków na ścianie.



Subwoofer to już większy „kawałek” głośnika. Wykonano go również z płyty wiórowej z okleiną drewnopodobną. We wnętrzu pudła rezonansowego o wymiarach155 x 262 x 240 mm, umieszczono stosunkowo niewielki, czterocalowy głośnik niskotonowy. Jest to konstrukcja zamknięta, więc cały impet basów wychodzi przez otwór we frontowej ścianie. Front to również płyta wiórowa lakierowana na matową czerń. W górnej jego części zamontowano panel sterowania wykonany z pleksiglasu. Znajdziemy na nim włącznik Power, regulatory barwy dźwięku Bass / Treble i pokrętło poziomu głośności Volume. O włączeniu zasilania poinformuje nas niebieska dioda LED i równie niebieskie podświetlenie niklowanej gałki głośności.





Włącznik Power na przedniej ściance subwoofera, to świetny i wygodny za razem pomysł. Choć opisywany model SW-HF2.1 1250 wolny jest od uciążliwego buczenia, które miał poprzednio testowany zestaw głośników, to możliwość szybkiego wyłączenia głośników bez gmerania po omacku po tylnej ściance subwoofera, jest o wiele wygodniejsze.
Z tyłu głośnika basowego znajdziemy zestaw łączy typu cinch. Dwa z nich służą do połączenia z satelitami, oraz kolejne dwa do połączenia ze źródłem dźwięku. W zestawie otrzymujemy specjalny kabel, zakończony z jednej strony minijackem do połączenia z kartą dźwiękową komputera, a z drugiej końcówkami cinch. Głośniki można też podłączyć do konsoli gier, jednak w zestawie brak stosownego kabla.



Specyfikacje Techniczne :

RMS – 40W (subwoofer – 15W / satelity – 12.5W)
Przetworniki elektroakustyczne – Subwoofer : 4 calowy głośnik niskotonowy / Satelity : 3 calowe pełnozakresowe głośniki z przetfornikiem ekranowanym magnetycznie
Odpowiedź częstotliwościowa (THD 10%) – Subwoofer : 20 ~ 300 Hz / Satelity : 100 Hz ~ 20 kHz
Stosunek sygnał / szum - > 70dB
Źródło zasilania – wbudowany transformator prądu zmiennego
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) – Subwoofer : 155 x 262 x 240 mm / Satelity : 95 x 152 x 110 mm.

Strona 2 z 4 <<<1234>>>