2007-09-03 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
10

Genius SW-HF2.1 1250

Strona 4 - Podsumowanie

Jakim producentem jest Genius ? Czy można mu zaufać ? Trudno dać tu jednoznaczną odpowiedź. Na pewno jest to firma, która nie stoi w miejscu i dość szybko się rozwija, stale urozmaicając i unowocześniając swoja ofertę rynkową. Co ważne, zwraca również uwagę na stosowane w swoich urządzeniach materiały. Po pierwszych myszkach, które miałem okazję wypróbować na dłużej, mogę powiedzieć że jakość powierzchni lakierowanych i plastików naprawdę zmieniła się na plus. Do dziś używam (już coś koło dwóch lat) przy laptopie modelu GM-04003P, który mechanicznie działa bez zarzutu, jednak w miejscu, gdzie trzymają gryzonia palce, wytarł się do gołego plastiku (ze srebrnej farby). No ale nadal działa ... Przez ten czas Genius zrobił spory krok naprzód i tym razem z pewnością nam nic w głośnikach nie odpadnie.
Długotrwały test musiałby potrwać trochę, a głośniki w zasadzie musiałyby chodzić non stp 24 godziny na dobę, by określić, czy nadal będą tak przyzwoicie grały za rok, jak teraz. Przez dwa tygodnie, które zestaw SW-HF2.1 1250 spędził u mnie, ciężko coś na ten temat powiedzieć. Na dzień dzisiejszy mogę polecić te głośniki każdemu mniej wymagającemu użytkownikowi komputera. Do okazjonalnego przesłuchania ściągniętej muzyki MP3, nagłośnienia gry 3D czy też obejrzenia filmu z DVD lub Dvix, mały Genius nadaje się świetnie.


Na pewno stanie się się również ozdobą biurkowego zestawu komputerowego, szczególnie gdy samo biurko, lub otaczające je meble, będą w kolorze drzewa olchowego. Czego, jak czego ale uroku tym głośniczkom odmówić nie można. Szczególnie subwoofer wygląda dość reprezentacyjnie, a do tego naprawdę dość fajnie przenosi niskie dźwięki.
Jednak sam wygląd to nie wszystko. Niebieskie światełka i niklowane gałki pokręteł może cieszą oko, ale umiejscowienie ich na głośniku basowym zmusza nas do ustawieniu go w miejscu, gdzie będziemy mieli łatwy i szybki dostęp do zmiany parametrów muzyki, jak na przykład jej głośności, a więc na blacie stołu, biurka lub na półce, ale w zasięgu ręki. Ogranicza to nasze możliwości ustawienia go np. pod biurkiem, gdzie obsługa potencjometrów będzie bardzo nieergonomiczna i zmuszająca nas do schylania. Dlatego wielu producentów stosuje zdalne lub kablowe piloty, ułatwiające zarządzanie funkcjami głośników a jednocześnie umożliwiające dowolne ustawienie subwoofera. Trzeba to wziąć pod uwagę wybierając zestaw głośników dla siebie i zwrócić uwagę, czy w naszym pokoju będziemy mieli jak rozstawić głośniki, by przyjemność słuchania połączyć z łatwością ich obsługi.
A jak z ceną tego zestawu. Jak to mówią, Cena Czyni Cuda ... czy również u Geniusa ?
Cóż, zestaw mógłby być nieco tańszy, bo za 120zł byłaby to prawdziwa okazja ... Jednak Genius chce za te głośniki o 30 zł więcej, czyli około 150 złotych, co jest ceną dobrą, ale porównywalną z konkurencją. Niezaprzeczalnie jest to jednak dobry zestaw godzien rekomendacji. Za te stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymamy coś, co może być zarówno dobrym nagłośnieniem niedużego pokoju (a i w dużym potrafi mocno zagrać), jak i jednocześnie będzie ozdobą pomieszczenia, bo co jak co, ale uroku mu nie można odmówić.



ZALETY :
- dobra jakość wykonania
- dobre materiały
- przyzwoita jakość dźwięku w odtwarzaniu muzyki
- bardzo dobra jakość w odtwarzaniu ścieżki dźwiękowej filmów i gier.
- przystępna cena

WADY :
- dość krótkie kable satelitów (około 110 cm)
- brak możliwości powieszenia satelitów
- sterowanie umieszczone na subwooferze / brak pilota (choćby na kablu)

Serdeczne podziękowania dla agencji Tabasco za udostępnienie sprzętu do testów.



Podziękowania dla koncernu AMD za udostępnienie na potrzeby testów, procesorów Athlon 64 / FX 62 / X2 5000+

Strona 4 z 4 <<<1234