2008-11-19 17:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
19

Genius SW-HF2000A - zestaw 2.0

Strona 5 - Podsumowanie

Okazuje się, że zestaw głośników 2.0 też może fajnie zagrać. A nawet bardzo fajnie. Mój syn, który non-stop bębni coś w głośnikach, powiedział że grają wyraźnie lepiej od zestawu 5.1 Easy Touch, który testowaliśmy niedawno. Mi również dźwięk Geniusa SP-HF2000A przypadł do ucha. Sprawdzał się niemal w każdym z testowych materiałów audio.
Głośniki nie są może przesadnie głośnie, choć moc 40W (RMS) to wcale nie tak mało. Spore skrzynki rezonansowe kolumn też pozytywnie wpływają na dynamikę dźwięku. Może nie mają takiego basu, jaki potrafią dać rasowe subwoofery, ale ich barwa jest na tyle miła, że potrafią przenieść klimat transowej relacji z klubu Energy 2000 (przez Internet).


Wyglądu i jakości wykonania Genius na pewno nie może się wstydzić. Kolumienki prezentują się całkiem fajnie na biurku i to bez znaczenia, czy mamy założone siatki maskujące, czy też nie. Wszystkie szczegóły, które oglądamy zazwyczaj w świetle dziennym, a więc łączenia, okleina i powierzchnie ścian obudowy, nie budzą żadnych zastrzeżeń.
Szumy własne głośników są na tyle minimalne, że w zasadzie nawet podczas przerwy między utworami, nic nie powinno zakłócać nam tej chwili przerwy w muzyce. Dopiero przy niemal maksymalnym wychyleniu regulatora w prawą stronę usłyszymy lekki warkot wbudowanego transformatora i szum ... Ale to normalna rzecz przy zestawach z wbudowanym zasilaniem w jedną z kolumn. Ogólnie za dźwięk, dynamikę, wygląd i jakość, Genius SP-HF2000A, może zebrać całkiem wysokie noty.



Niebieską aurę tworzoną przez diodę LED w bocznym panelu prawego głośnika można wybaczyć, bo po dłuższym obcowaniu z głośnikami, zupełnie przestałem zwracać na to uwagę, jednak wyłącznika zasilania umieszczonego na tylnej ściance obudowy kolumny, nie mogę już wybaczyć. To po prostu bardzo niewygodne umiejscowienie. Co prawda po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do jego położenia i sięgałem do niego instynktownie, ale nie na tym sztuka ergonomii polega.
No a ile za niego zapłacimy? Cena Geniusa SP-HF2000A to 149 PLN, a w zamian otrzymamy całkiem spore kolumny do nagłośnienia małego i średniego pokoju. Nagłośnionego, i to jak ... Może swoją mocą nie przesunie ścian, ale na pewno sprowadzi bardziej nerwowego sąsiada, bądź w najlepszym razie rodzinkę z sąsiednich pomieszczeń. Z całą pewnością nie będzie to huk, a bardzo dobrze zestrojony dźwięk niemal w każdym rodzaju muzyki. Jak pisałem przy omawianiu testów, dawno nie słyszałem tak ładnie brzmiącego zestawu głośników. Mimo niższego poziomu basów, powiedziałbym, że gra „czyściej” od mojego prywatnego zestawu 4.1 firmy Creative. Zdecydowałem się rekomendować Wam ten produkt, bo mimo że nie jest doskonały w projekcie (ponoć nie ma rzeczy doskonałych), daje nam to, co głośnik powinien dać, a więc przyjemność odbioru muzyki, ścieżki dźwiękowej w filmach oraz grach ... A to właśnie, dostaniecie w tych Geniusach. Przy braku miejsca na rozbudowany zestaw 2.1 lub więcej, powinniście być zadowoleni.



ZALETY:
- dobrej jakości wykonanie
- dobre odtwarzanie muzyki rozrywkowej
- przyzwoity poziom odtwarzania muzyki klasycznej
- estetyczny wygląd

WADY:
- wyłącznik umieszczony z tyłu kolumny (brak ergonomii)
- dość mocno świecąca dioda Power LED (wieczorem potrafi oświetlić pokój)

Serdeczne podziękowania dla agencji Tabasco za udostępnienie sprzętu do testów.



Sponsorem platformy testowej jest producent kart graficznych ZOTAC.

Strona 5 z 5 <<<12345