2018-03-17 19:45
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

IRIScan Mouse Executive 2

Strona 1 - Wygląd 1

Uczycie się lub pracujecie korzystając z papierowych dokumentów, rozpisek czy broszur i książek? Czasami chcecie skopiować sobie jakiś fragment, rozdział lub zdjęcie, więc gnacie do kserokopiarki lub stacjonarnego skanera. Tymczasem dla takich właśnie użytkowników marka IRIScan (należy do doskonale znanego chyba wszystkim koncernu Canon), za pomocą swojego produktu Mouse Executive 2, przygotowała produkt, który może znacznie ułatwić im życie.
Jak już sama nazwa wskazuje, Mouse Executive 2 jest komputerową myszką, która na pierwszy rzut oka wygląda tak, jak kilka milionów innych "gryzoni" w naszych mieszkaniach, szkołach i biurach. Jak wygląda, zobaczymy już po wzięciu do ręki bogato ilustrowanego opakowania. Na zdjęciu w świetle lampy kolorystyka grafiki wyszła bardziej biało-niebieska, ale w naturze jest bardziej biała z zielonkawo-miętowym odcieniem (no ale jak wiadomo, faceci znają tylko trzy kolory)...W środku sporo dodatków, bo prócz samej myszy dostajemy też niedużą podkładkę w kolorystyce gryzonia, czarne etui ochronne do transportowania urządzenia oraz instrukcja obsługi w kilku językach, w tym polskim.
Model Executive 2 z wyglądu wyróżnia od większości konkurentów na rynku, intensywnie biała barwa, ożywiona zielono-miętowym paskiem tworzywa. Tak wyglądający produkt świetnie może pasować do komputerów MAC i czego producent nie ukrywa, jest również dla komputerów Apple przeznaczona. Oczywiście będzie działać bez problemów z systemem Windows (wersje 10, 8, 7), ale przy MacBook’u prezentować się będzie znacznie ciekawiej :)

IRIScan Mouse Executive 2 to produkt hybrydowy, a więc łączący coś z czymś. W tym wypadku jest to swoiste All in One myszki ze skanerem optycznym, choć patrząc na niego z góry, trudno rozpoznać jego odmienność.
Gryzonia wyposażono w laserowy sensor pracujący ze stałą rozdzielczością 1200 DPI. Autorska technologia tej "optyki" nazywa się Slam Scan i powiem Wam, że mimo braku zmiany tego parametru, pracuje się nią zupełnie neutralnie zarówno na 15-calowym laptopie, jak i 27-calowym monitorze 2K. Skanowanie dokumentów odbywa się z czułością 400 DPI. Poniżej zamieszczam specyfikacje techniczne tego produktu i naprawdę warto się im dobrze przyjrzeć, bo dowiecie się z nich o programach z którymi ten myszo-skaner współpracuje, jak i dostępnymi formatami plików do zapisu skanowanych danych.

Strona 1 z 3 123>>>