2001-09-28 00:00
Autor: Paul

Intel Celeron II 1000Mhz

Strona 4 - Podsumowanie

   5. Podsumowanie

   Niektóre z wyników mogą być dla Was szokujące - tyle tańszy i wolniejszy (teoretycznie) procesor jak Duron pokazuje w wielu testach swoje prawdziwe oblicze potężnego Athlona. Jednak pamiętajcie że do poważnej pracy ani Celeron, ani Duron niezbyt się nadadzą (głównie przez ograniczenia w transferze przez mały cache), natomiast do grania dużo ważniejsza jest karta graficzna - to czy masz Celerona 800 czy Athlona 1,1 i tak nie ma większego znaczenia w zabawie.
Hmmm... trudno ostatecznie zawyrokować - jaki właściwie jest Celeron 1 Ghz? Wciąż zbyt mało wydajny w czystej mocy procesora, aby stawać w szranki z procesorami high-end. Wciąż wydajnością ustępuje podobnym (częstotliwością) Duronom. Ale magia liczb robi swoje - dzięki Intelowi możemy mieć w domu najtańszy na rynku procesor “Super-G”, jak to kiedyś określił Tom Pabst.
Na pewno również taka moc, jaką dostajecie w tym procesorze wystarczy Wam do wszelkiej możliwej rozrywki na bardzo długo (tu martwiłbym się raczej o coroczną wymianę drogiej karty graficznej, a nie o procesor). Do pracy ten procesor też się nada - jest stabilny (jak wszystkie modele Intela) i na tyle wydajny że istnieje coraz mniej zadań w których jego moc będzie za mała. Jak bawicie się w podkręcanie to też nie jest to zły wybór.
Ale... przynajmniej dwie grupy odbiorców nie powinny być nim zainteresowane - profesjonalni użytkownicy aplikacji intensywnie wykorzystujących koprocesor (np. obróbka grafiki) liczący każdą sekundę zmarnowaną przez zbyt wolny komputer i fanatycy-entuzjaści dla których komputer jest źródłem niekończących się testów i porównań z kolegami. Aha - oczywiście model, jak wszystkie inne Celki ma zablokowany tryb multiprocesorowy, więc na serwer też się nie nada (choć tu to już się trochę na siłę czepiam).


 Sprzęt do testów dostarczyła firma dystrybucyjna

40-282 KATOWICE
ul. Paderewskiego 32c
tel. +48 (32) 20 75 600
fax. +48 (32) 20 75 603

Strona 4 z 4 <<<1234