2017-04-27 00:24
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

MIONIX NAOS 3200

Strona 1 - Wygląd 1

Szwedzkie samochody SAAB i VOLVO, uchodziły za wzory trwałości, bezpieczeństwa i ergonomii. Dziś będziemy mieli okazję wypróbować inną szwedzką firmę, która mocno lansuje się na rynku akcesoriów komputerowych. Mowa tu o marce MIONIX, która zapragnęła zdobyć serca nie tylko graczy, ale każdego użytkownika PeCeta lub laptopa. Wcześniej testowaliśmy najwyższy model Mionix NAOS 7000, który zachwycał ergonomią kadłubka i miał całkiem wysoką kulturę pracy. Dziś chciałbym Wam przedstawić najniższy w serii model NAOS 3200.
Co ciekawe, producent postanowił, zachować wysoką ergonomię produktu i pozostawił bliźniaczą obudowę gryzonia, o czym możemy się przekonać już z grafiki na solidnym, twardym opakowaniu (grube etui z wysuwaną szufladą).W środku prócz samej myszy dostaniemy tylko fabryczną broszurkę. Aplikację sterującą pobieramy oczywiście ze strony producenta.


Mysz zbudowano na optycznym sensorze Avago 3060, a więc średniej, ale całkiem przyzwoitej klasie tego typu czujników. Ergonomiczny kształt kadłubka powoduje, że jest to produkt dedykowany wybitnie dla użytkowników praworęcznych. Powiem Wam, że jest on genialny, bo proporcje chwytu przygotowano tak, by kadłubek nie był zbyt szeroki, ale nasza dłoń spocznie na nim w naturalnym położeniu z wyraźnie rozszerzonymi palcami. Przez to, że nie mają ze sobą kontaktu, co razem z pokryciem całego kadłubka warstwą gumowaną, minimalizuje dodatkowo pocenie się dłoni. Ten kształt powoduje, że nadgarstek nie się męczy. Trzeba tego spróbować, by to odczuć.
Mysz rejestruje prędkość śledzenia 40 IPS z przyśpieszeniem na poziomie 30 G, natomiast częstotliwość próbkowania możemy ustawić w zakresie 125 – 1000 Hz. Rolka pracuje z lekkim przeskokiem, ale można nazwać ją cichą. Gumowa "oponka" ułatwia precyzję jej ruchów. Dwa przyciski pod nią zmieniają ustawienia DPI w trzech poziomach 800/1600/3200 DPI.

Spód Mionixa NAOS 3200, to w zasadzie cztery, sporych rozmiarów ślizgacze, które zapewniają dużą stabilność pracy na podkładce. Mysz jest dość lekka, bo waży niemal równe 100 gramów, a więc nie przekracza pułapu lubianego przez graczy.

W zestawie dostajemy również naklejkę specyficznego "loga" Mionixa. Możecie je nakleić na obudowie komputera, by nikt nie miał wątpliwości, z jakiego sprzętu korzystacie.

Strona 1 z 3 123>>>