2010-07-01 10:46
Autor: Krzysztof Wołk (flick)
19

MSI Wind Top AE2400 - Ciekawa propozycja?

Strona 2 - Wygląd

Dla tych, którzy obcowali już z wcześniejszymi modelami firmy MSI, nowy WindTop nie wniesie dużo nowego. Jest on od nich za to zdecydowanie większy, cięższy, masywniejszy ale także solidniej wykonany.



Przedni panel obudowy wykonany jest z błyszczącego materiału. Przede wszystkim dla większości odbiorców ważne jest to, że komputer stanowi stanowi solidną konstrukcję, złożoną z materiałów wysokiej jakości. Personalnie design uważam za całkiem udany i pasujący do większości nowoczesnych wnętrz. Jedyna jego wada to to, że kojarzy się z monitorami CRT jego dość gruba obudowa. Coś za coś, dobra karta graficzna i jej układ chłodzący itp. muszą zajmować miejsce, szczególnie że mamy już bardzo upalną pogodę za oknem, więc blaszaki nie mają łatwego życia.



Pomimo, że matryca ma niecałe 24", dzięki odpowiedniej stylistyce obudowy wygląda na o wiele większą. Pracowałem nawet z większymi monitorami, jednak siedząc przed tym komputerem ma się wrażenie jakby się obcowało z prawdziwym kolosem. Wszystko dzięki odpowiedniemu wykonaniu obudowy i po części zmodyfikowanemu interfejsowi Windows 7, o czym będzie nieco później.



W całości dostrzegłem jedną w sumie poważną wadę, która nie opuszcza już od dawna komputerów tego typu, mianowicie do jego powierzchni strasznie przywiera kurz i inne zabrudzenia. Poniższe zdjęcie, które demonstruje ten problem, zostało wykonane jeszcze przed jego uruchomieniem, zaraz po wyjęciu z pudełka (przypominam iż jestem pierwszą osobą, która dotykała ten komputer). Co więcej zarówno obudowa jak i matryca są połyskliwe więc przeszkadza to nieco w wygodnej pracy. Cóż, taka teraz nastała moda, że komputer musi przede wszystkim wyglądać, aby Kowalski postawił go w swoim domu. Być może w przyszłości pojawią się maszyny wykonane z ładnego tworzywa jak szczotkowane aluminium, które spełni oba ASPEKTY wygląd i wygoda. Być może niedługo pojawią się AIO z powłoką anty refleksyjną i nie będzie trzeba jej dokupować na allegro.



Tylna część komputera także reprezentuje się schludnie. Znajduje się tutaj podpórka, w lewej górnej części otwory wentylacyjne, za którymi kryje się miedziany radiator. Sam tył wykonany jest dość grubej i solidnej blachy z siateczką w środku. Nie wiem czy jest rodzaj filtra anty pyłowego czy zabezpieczenie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.



Tuż pod nim mieści się zaślepka, za którą kryją się dwie pamięci RAM. W tym przypadku są to dwa moduły SO-DIMM DDR3 1066MHz po 2GB każdy. Raczej nie będzie potrzeby ich wymiany, ale wygodna możliwość zawsze istnieje.

Nieco niżej, jest port mini PCI-E ukryty pod podpórką. W nim jest zainstalowana jest karta WiFi.



Nieopodal kierując się w lewą stronę, naszym oczom ukażą się liczne porty. Na szczególną uwagę natomiast zasługuje wejście (a nie wyjście) HDMI oraz wyjście D-SUB. Umożliwiają one wykorzystanie komputera jako zwykłego monitora lub podpięcie go do projektora. Pozwala to np. na podłączenie laptopa, czy konsoli do gier.



Znajduje się tam także wejście antenowe w kolorze złotym dzięki któremu komputer może spokojnie posłużyć jako domowe centrum rozrywki. Trzeba niestety będzie dokupić tuner TV co kosztuje ok 150zl.



Patrząc od przodu, z prawej strony komputera umiejscowione są przyciski do regulacji różnych parametrów oraz włącznik. Odpowiadająca każdemu przyciskowi funkcja została narysowana na przednim szklistym panelu, który jest podświetlany na kolor biały. Przyciski jak widać są dotykowe.

Efekt ogólny poza gabarytami związanymi z jego grubością jest tak naprawdę bardzo ładny. Dzięki oświetleniu panelu dotykowego wrażenie w przyciemnionym pokoju także jest zauważalne. Dlatego tez żałuję, że jedyne co uchwycił aparat to źródła tego światła.





Po stronie przeciwnej umiejscowione zostały: uniwersalny czytnik kart pamięci, dwa dodatkowe porty USB oraz wysuwana nagrywarka DVD (napęd typu SLIM).



Komputer można zamocować na ścianie, jednakże większość użytkowników postawi go na biurku. Dzięki regulacji zintegrowanej podpórki można nieco ustawić kąty jego nachylenia pionowego matrycy. Może on wynosić około 10-30 stopni.

Komputer na podpórce bez względu na obrane pochylenie trzyma, się stabilnie i pewnie nawet podczas naporu związanego z dotykową pracą.

Strona 2 z 7 <<<1234567>>>