2018-02-25 19:47
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

NOCTUA - Nowe dodatki serii CHROMAX

Strona 3 - Podsumowanie

Dzięki pięciu podstawowym barwom narożników wentylatorów serii NOCTUA CHROMAX, możemy zaplanować dalsze ingerencje w wygląd wnętrza naszego komputera. Tutaj pomocne mogą być zestawy kabelków do wentylatorów i rozgałęzienia w tych samych barwach, jeśli korzystamy z większej ilości wentylatorów lub systemów chłodzenia wodnego, korzystających właśnie z takich rozszerzeń na dwa wirniki założone na chłodnicach. W każdym komplecie kolorystycznym, dostajemy po cztery komplety przewodów.


Mała rzecz, a cieszy. Na przykładzie wentylatora NF-A15 HS-PWM, który ma nieco odmienny system narożników antywibracyjnych zaprezentuję, jak to wygląda, przynajmniej na zdjęciach.


Bardzo fajnie, że NOCTUA wprowadziła dodatki serii CHROMAX, bo dzięki temu mamy większe możliwości personalizacji naszego komputera. Fakt, że oznacza to dodatkowe wydatki, ale cóż się nie robi dla wyjątkowego wyglądu swojego ukochanego PeCeta. Zatem ile trzeba będzie wydać za "tęczowy" wystrój" naszej maszyny? Wentylatory Noctuy nigdy nie należały do najtańszych, ale w zamian za swoją cenę otrzymujemy kompletny produkt z sześcioletnią gwarancją producenta. Zastosowane w nich technologie czynią je naprawdę bardzo cichymi. W domowych warunkach, nawet posiadając specjalistyczny sonometr, nie byłem w stanie zmierzyć poziomu ich szumów, bo w wydawać by się mogło, absolutnej ciszy (jednak ściany budynku przenoszą dźwięki z otoczenia, ulic itp), sonometr wskazuje około 24 decybeli! Poziomy podawane fabrycznie oscylują w okolicach 17-20 dBA, a więc nieosiągalnych dla moich pomiarów.


Szukając cen wentylatorów w sieci, nabędziemy je w cenach od około 89 do 116 PLN. Kolorowe przewody (NA SYC1 - rozgałęziacz / NA-SEC2), oznaczają konieczność z rozstaniem się z sumą około 40 PLN (czarne-standardowe to wydatek około 25 PLN). Zwróćmy uwagę, że nie płacimy za jeden kabelek, a za zestaw czterech przewodów.
W drugiej części artykułu o produktach serii NOCTUA CHROMAX, przedstawię Wam coś do personalizacji popularnych coolerów tego producenta... A próbkę możecie zobaczyć poniżej.


Ja osobiście polecam dodatki Noctuy, bo fajnie, jeśli możemy coś zmienić w komputerze, kiedy zdecydujemy się na konkretny kolor dodatków, czy np. podświetlenia LED, a nawet węży wodnego chłodzenia.
ZALETY:
- bardzo dobra jakość wentylatorów
- szczególnie polecam model NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap
- możliwość odpinania okablowania wentylatorów i zmiany koloru
- po cztery kabelki w komplecie


WADY:
- no cóż... mało nie kosztująPodziękowania dla firmy NOCTUA za udostępnienie sprzętu do testów.

Sponsorem platformy testowej jest firma CORSAIR, producent modułów pamięci Vengeance LED DDR4

Strona 3 z 3 <<<123