2011-04-27 13:44
Autor: Mirosław Langer (lami)
6

Najlepsze konstrukcje z chipsetem P67 od Gigabyte i Sapphire

Strona 2 - Gigabyte GA-P67A-UD7

Gigabyte GA-P67A-UD7 to okręt flagowy konstrukcji zbudowanych w oparciu o P67 i produkt z najwyższej półki. Firma zdecydowała się na zmianę w koncepcji stylistycznej, zerwano całkowicie z charakterystycznym niebieskim laminatem. Teraz mamy do czynienia z czarnym kolorem co zapewne miało potwierdzić agresywny charakter produktu. Kolorystyka całej płyty jest natomiast czarno-szara, "zdobiona" złotymi akcentami. Ten zabieg miał zapewne podkreślić jej wyjątkowy i ekskluzywny charakter. Wymiary laminatu to standardowy ATX 305×244 mm. Biorąc do ręki płytę wyczuwa się jej ciężar, rozbudowane radiatory oraz duża ilość solidnych elementów dają o sobie znać.







Trzeba oddać producentowi, że nowe płyty Gigabyte zyskały solidny i jednocześnie lekki wygląd. Konstrukcja nie przytłcza swym wyglądem i budową. Płyta jest solidna żadnych mocowań z tworzywa, wszystkie mocowane na stalowych śrubkach.



Na PCB znajdziemy siedem złączy kart rozszerzeń: cztery PCI Express ×16, jedno PCI Express ×1 i dwa PCI. Zastosowany układu Nvidia NF200 pozwolił na obsługę wielu linii PCI Express. Do płyty można podłączyć osiem urządzeń SATA (w tym cztery SATA 6 Gb/s), dwa eSATA, 18 USB (aż 10 w wersji 3.0) i trzy działające w standardzie FireWire.




Układ chłodzenia jest złożony z czterech radiatorów połączonych ciepłowodem. Mocowanie to solidne połączenie gwintowe. Za produkcję dźwięku odpowiada chip Realtek ALC889.
Solidność i jakość wykonania oraz użyte podzespoły to mocne strony tej płyty.



Układ zasilania CPU jest rozbudowany, co jest już standardem. Producent zdążył już nas przyzwyczaić że w swoich najdroższych płytach głównych, kompromisy nie wchodzą w rachubę. Zasilanie procesora sterowane jest 24-fazowo. Zastosowano rozwiązanie Driver-MOSFET, które pod względem zasady działania jest identyczne z DrMOS-em patentem firmy MSI. Sekcja zasilająca prezentuje najwyższy poziom technologiczny. Pod ręką znajdziemy bardzo pomocny zwłaszcza podczas testów przycisk "Power", przynajmniej nie trzeba zwierać styków.



Tylni panel we-wy pozwala swobodnie przyłączyć wiele urządzeń do komputera.



Wyposażenie jest wystarczające i powinno zadowolić wybrednych użytkowników na zdjęciu widać okrojoną wersję, gdyż płyta była wcześniej testowana.

Strona 2 z 8 <<<123456...8>>>