2017-09-15 00:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Natec Rhino Code

Strona 1 - Wygląd

W epoce trzymania danych w "Chmurach", posiadanie dysku zewnętrznego wydaje się już przeżytkiem. Nawet jeśli chcemy przenieść sporą porcję danych, wystarczy już zwykły Pendrive 128 czy 256 GB. Jednak czasami chcemy nasze zdjęcia i filmy z podróży zabezpieczyć przed awarią dysku w komputerze, by sobie ich kopia leżała gdzieś w szufladzie. Wtedy tradycyjny, mechaniczny dysk HDD sprawi się doskonale i chyba pewniej od pamięci Flash. Niestety ceny dysków HDD, jak i gotowych dysków zewnętrznych, poszły znów trochę do góry i za 1TB pojemności trzeba zapłacić około 300 PLN. Jeśli jednak mamy w domu jakiś "stary" dysk z np. uszkodzonego laptopa, to możemy sami zrobić sobie sami taki dysk za sporo mniejsze pieniążki.
Oczywiście mówię tu o dokupieniu kieszeni, które są już od dawna w ofertach sklepów. Niemniej jeśli chcemy, by nasze zdjęcie, filmy i dokumenty nawet w przypadku kradzieży były zabezpieczone przed obcym przeglądaniem i być może wykorzystaniem do szantażu, ciekawą ofertą może okazać się produkt firmy Natec. Model Rhino Code to połączenie wysokiego bezpieczeństwa danych z dość atrakcyjną ceną.
Już z opakowania dowiemy się, że Rhino Code będzie kodować nasze dane w wymagającym standardzie AES 256-BIT i że kompatybilny jest zarówno z mechanicznymi dyskami 2.5-cala (SATA), jak i nowoczesnymi dyskami SSD 2.5-cala. Kieszeń łączy się z komputerem za pomocą portu w standardzie USB 3.0.
W środku prócz kieszeni znajdziemy kabelek połączeniowy USB oraz instrukcję obsługi (język Angielski/Polski), którą warto nie zagubić. Pewnie w sieci znajdziemy jej elektroniczną wersję, jednak lepiej dmuchać na zimne. Mimo że ustawianie kodu bezpieczeństwa nie jest specjalnie trudne, to warto mieć alternatywę, np. do zmiany hasła.Rhino Code wyposażono w aluminiową ramkę otaczającą opcjonalny dysk, na której z dwóch stron zamontowano panele z tworzywa sztucznego. Górny przymocowany jest na stałe i wyposażony został w klawiaturę numeryczną oraz klawisze LOCK i UNLOCK. Dolna klapka jest wysuwana i zabezpieczy nasz dysk od spodu.


Strona 1 z 2 12>>>