2017-07-02 22:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

NeoTEC MAGNUS MG-600W

Strona 1 - Wygląd 1

Dość dawno nie testowaliśmy już zasilaczy, więc dziś chciałbym nadrobić zaległości w nowoczesnych sprzętach zasilających i przedstawić Wam model NeoTEC MAGNUS MG-600W. Klasa zasilaczy o mocach między 500-600W jest chyba najpopularniejsza, bo w zasadzie ze spokojem wystarcza do napędzania wydajnych komputerów, z pojedynczą kartą graficzną, przy czym nie drąży zbytnio naszej kieszeni. Co to oznacza? Otóż za sumę do 200 PLN, mamy otrzymać w pełni funkcjonalne urządzenie, które zapewni nam bezpieczne i stabilne użytkowanie naszego komputera.
Firma NeoTEC powstała w 2003 roku i ma polskie korzenie. Założyła ją grupa ludzi, których zjednoczyło niezadowolenie z tanich zasilaczy, niejednokrotnie oszukujących użytkowników zarówno mocą, jak i bezpieczeństwem ich użytkowania. Jak podają na swojej stronie domowej, z każdą generacją tych urządzeń, dają nam coraz bardziej nowatorskie i dopracowane zasilacze. czy można tanio,a dobrze? Zobaczmy...
W środku opakowania prócz zasilacza, znajdziemy jeszcze cztery wkręty mocujące, kilka pasków zaciskowych i instrukcję obsługi.


Obudowa zasilacza (klasyczne wymiary 150 x 86 x 140 mm), została pokryta specjalna powłoką RoughTEC zapewniającą zwiększoną odporność na odciski palców i zadrapania. Przypomina lekko solidne, proszkowe malowanie, ale jest od niego bardziej chropowate. Całkiem ciekawie to wygląda. Logo marki z charakterystycznym znakiem "drukowanej ścieżki", będzie się dobrze prezentowało w oknie, zarówno u góry, jak i na dole obudowy.


Po drugiej stronie umieszczono grill 120mm wentylatora chłodzącego wewnętrzne układy mocy. Według danych producenta, unikalny system sterowania NeoSilent ma zadbać o to, by wentylator NeoTEC pracował z najniższą możliwą prędkością przy danym obciążeniu i temperaturze.Strona 1 z 3 123>>>