2012-10-02 22:04
Autor: Mirosław Langer (lami)
23

Nowe Horyzonty czyli APU A10-5800K Trinity

Strona 2 - Trinity co nowego

Od początku pojawiało się automatycznie pytanie, co producent zmienił w stosunku do Llano ? Odpowiedz możemy odnaleźć poniżej.


Pierwsza widoczna zmiana to ilość tranzystorów upakowanych w nowym APU. Trinity ma ich o 125 tyś więcej a upakowano je na 246mmm powierzchni.


Rożnica polega także na dodaniu nowego układu graficznego Radeon HD7000. Ten zabieg ma na celu zwiększenie wydajność przetwarzania obrazów oraz renderowaniu grafiki w aplikacjach i grach.
Firma AMD, zapewnia że wzrost wydajności będzie widoczny, dzięki lepszej współpracy procesora graficznego z centralną jednostką obliczeniową. Praca z tymi aplikacjami będzie jeszcze łatwiejsza i szybsza.


Do dyspozycji klientów pozostanie oddany cały zestaw procesorów serii A przeznaczonych dla nowej podstawki FM2.


Możemy przy okazji już skonfrontować proponowane ceny producenta ze swoimi wyobrażeniami i oczekiwaniami. Patrząc poniżej, możemy się dowiedzieć, że następca Trinity też zostanie zaprojektowany pod socket FM2.


To dobra wiadomość gdyż były obawy, że AMD, podobnie jak konkurencja, zacznie żonglować podstawkami procesorów. Przyszłość pokaże, jakie są firmowe plany, przejdźmy zatem do kolejnych zagadnień.

Strona 2 z 6 <<<123456>>>