2012-10-02 22:04
Autor: Mirosław Langer (lami)
23

Nowe Horyzonty czyli APU A10-5800K Trinity

Strona 3 - Kierunek rozwoju i perspektywy

AMD Turbo Core w wersji 3.0, to kolejna nowość. Na przykładzie mobilnego A10-4600M można poznać mechanizm. Zapotrzebowanie na wyższe taktowanie włącza Turbo, co pozwala na kilku lub kilkunastoprocentowy wzrost wydajności w zależności od ilości używanych rdzeni. W momencie, gdy potrzeba większej mocy GPU wtedy obniżane jest taktowanie CPU. Analogicznie działa to drugim kierunku czyli potrzeba wyższego taktowania CPU zmniejsza taktowanie GPU. APU „Llano” nie posiadały takiego kombinacyjnego naprzemiennego taktowania.


Zapewne, ta nowa technologia, powoli na bardzo elastyczną i energooszczędną pracę jednostek obliczeniowych. Ta zaleta będzie zapewne wykorzystana przy budowie super lekkich i cienkich ultraboków.Trinity, pozwala na oszczędne gospodarowanie energią, przedłuża to znacznie pracę, bez konieczności podłączania zasilania zewnętrznego.
Oprócz procesorów dla ultrabobów, Triniti doskonale nadają się do budowy domowych centrów rozrywki. Podłączenie dodatkowej karty graficznej w trybie DUAL, pozwoli wyzwolić z naszego domowego komputera dodatkowe moce, niezbędne przy przetwarzaniu grafiki.
Producent zaleca następujące graficzne konfiguracje:


Takie zestawienie sprzętowe zapewni optymalną wydajność w trybie Dual Graphics. Istnieje jeszcze wiele obsługiwanych konfiguracje AMD Dual Graphics, które nie zostały wymienione w tabeli.
Nowe APU Trinity to również wygodna, komfortowa praca bez ograniczeń z szerokimi widokami.Oczywiście seria nowych APU, doskonale sprawdzi się z najnowszym systemem operacyjnym Windows8 firmy Microsoft, pozwalając na pełną funkcjonalną obsługę systemową wszystkich aplikacji.

Strona 3 z 6 <<<123456>>>