2011-01-15 15:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
34

Obudowa Gladius 800 Pure Black

Strona 3 - Podsumowanie

SilentiumPC jak widać stara się rozwijać, choć nie wiem czy w przypadku tej obudowy najlepszym pomysłem było oznaczenie jej wyższym numerem, co sugerowałoby wyższy, większy model. Tymczasem otrzymujemy to samo "opakowanie" komputera, udoskonalone o kilka szczegółów. Chyba bardziej pasowałoby dodać w nazwie oznaczenie Rev.2 albo przykład Gladius 600 Pure Black XC (Xtreme Card) lub LC (Long Card). No bo w końcu największą zmianą tego produktu jest przekonstruowanie kosza na dyski twarde, którego górną część można zdemontować, by włożyć do niego bardzo długie akceleratory graficzne.Na plus trzeba zaliczyć GD-800 przekonstruowanie spodniego filtra przeciwpyłowego, który teraz o wiele łatwiej zdemontować do czyszczenia. Kolejny plus, to duży wentylator 140mm, teraz seryjnie montowany na frontowej ścianie. Producent zapewnia, że pracuje on generując zaledwie 13dBA hałasu, więc powinien komfortowo przynieść dużą poprawę w przewietrzaniu wnętrza komputera i chłodzenia dysków twardych. Szkoda że zrezygnowano w 800-ce z otwieranego, frontowego filtra przeciwpyłowego, bo choć może dobranie się do niego nie było takie proste, to jednak ułatwiało czyszczenie wentylatora. Na szczęście zdemontowanie frontowego panelu ogranicza się do jego mocniejszego szarpnięcia.
Ogólnie SilentiumPC Gladius Pure Black 800 to całkiem ciekawa alternatywa dla budujących nowy komputer, lub poszukujących nowej, bardziej przewiewnej obudowy, która zapewni dobre chłodzenie szybkim podzespołom, jak procesory czy karty graficzne. Kruczo czarny, matowy lakier jest w zadowalającym stopniu odporny na zarysowania, a i takie samo, czarne wnętrze może się podobać tym, którzy we własnym zakresie przerobią boczną pokrywę na model z oknem.
W sklepie dystrybutora firmy SilentiumPC, czyli Cooling.pl, zapłacimy za nią 259 PLN. To tylko o 20 PLN więcej niż za model GD-600, które uzasadnione jest choćby dołożeniem seryjnego wentylatora, a jeśli dorzucić do tego dwa dodatkowe filtry przeciwpyłowe w wyposażeniu + komplet wygodnych w użyciu zatrzasków do ich montażu, to można ta "podwyżkę" spokojnie zaakceptować. Ale końcową ocenę, pozostawiam Wam drodzy czytelnicy...

Podziękowania dla firmy SilentiumPC, za udostępnienie sprzętu do testów.Sponsorem platformy testowej jest firma:

Strona 3 z 3 <<<123