2010-12-07 06:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
42

Phenom II X6 1100T Black Edition

Strona 4 - Testy 2

Po syntetykach czas na programy bardziej użytkowe. Czy Wyniki syntetyków przełożą się na konkretne korzyści z większej liczby rdzeni? Zobaczmy zatem jak to wygląda w programach renderujących skomplikowane obrazy. Dobrym tego przykładem jest 64-bitowa wersja programu Cinebench 11.5. Wykorzystuje wszystkie rdzenie procesorów, obciążając je w 100 procentach.



Jak widać z pomiarów, dla osób zajmujących się amatorsko renderowaniem, układy X6 są jak najbardziej wskazane.
Kolejną aplikacją korzystającą z usług multi-CPU, jest TrueCrypt, zajmująca się szyfrowaniem.


Następnym testem jest kodowanie materiału wideo za pomocą programu x264. Co niektórzy z was robią to często, więc warto poznać wyniki tej operacji.


Jednym z kolejnych naszych domowych zajęć, jest z pewnością muzyka i jej zgrywanie w różnych formatach. Dla przykładu posłużymy się plikiem VAW i przerobimy go na MP3 za pomocą aplikacji Lame 3.98.3.


Kolejnym testem jest mój powtarzalny benchmark, czyli pakowanie aplikacją Win-Rar filmu "Szklana pułapka 4", zapisanemu w formacie MP4 o "wadze" 714 MB.


Program Windows Live Movie Maker, to niedoceniany, darmowy program udostępniany przez Microsoft. Ja za jego pomocą często montuję krótkie filmy nagrywane na skuterowych, letnich wypadach. Zobaczmy ile będzie trwało przerobienie materiału AVI (filmik 1.33 sek / 166MB) w format WMV 1080p.



W grach wciąż głównie liczy się jeszcze zegar, z jakim dany procesor pracuje. Czym wyższy, tym lepiej, choć pomału gry coraz chętniej pracują przy większej liczbie rdzeni.


Strona 4 z 5 <<<12345>>>