2009-03-18 21:57
Autor: cobex
16

Saitek - zestaw dla graczy

Strona 1 - Wstęp - Cyborg 5.1 Headset

Bohaterami dzisiejszego artykułu są trzy nieodzowne elementy każdego gracza, i nie tylko. Klawiatura i mysz to absolutna konieczność dla wszystkich użytkowników komputera natomiast słuchawki 5.1 do niedawna traktowane nieco po macoszemu stały się od pewnego czasu tą kropką nad „i” dla – przede wszystkim, zapalonych graczy. Czy Saitek Cyborg 5.1 Headset, Saitek Cyborg Keyboard i Saitek Cyborg Mouse sprostają moim wybrednym gustom ? Sprawdzimy, zwłaszcza że każdy z produktów ma coś ciekawego do zaoferowania. Zapraszam serdecznie.


Marka SAITEK i jej produkty które postaram się przedstawić, gości na naszym rynku za pośrednictwem dystrybutora IMPAKT który jest bezpośrednim importerem tej marki.
Jako pierwsze wybrałem słuchawki Cyborg 5.1 Headset ( nie wiem dlaczego ), i od nich zacznę całą, mam nadzieję w miarę przyzwoitą recenzję.
Przyjechały w dosyć sfatygowanym pudełku, można wywnioskować że trochę świata zwiedziły:
Pierwsze spojrzenie:Zapakowane są dodatkowo w dosyć gustowne etui zapinane na zamek:
Pierwszy namacalny kontakt wzbudził u mnie pozytywne odczucia, atrakcyjny wygląd, dosyć dobrej jakości plastik i gąbki które bezpośrednio dociskają słuchawki w okolicach uszu spowodowały że chciałem je jak najszybciej założyć i posłuchać. Można się nieco doczepić spasowania elementów obudowy w których zamontowano głośniczki, po prostu nieco skrzypią, również gdzieś znalazłem jakąś nitkę sterczącą nie wiadomo skąd. Oczywiście to małe szczegóły które jednak sprawiły że szybko otrzeźwiałem – w końcu to nie słuchawki typowej klasy audio z półki High-End.

Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania – absolutnie nie ma co narzekać. Dobrze dociskają, na tyle mocno aby leżały pewnie a zarazem wygodnie. Górna część została obszyta skóro-podobnym materiałem pod którym znajduje się gąbka. Regulacja wysokości przebiega bez problemowo bez ściągania ich z głowy, wydaje mi się jednak że cały mechanizm pracuje zbyt lekko – można spodziewać się że z czasem będziemy zmuszeni do zablokowania ich na nasz rozmiar głowy. Po długim okresie ( około 3 godziny słuchania non-stop ) okolice ucha trochę mi się spociły, lecz w tym segmencie to raczej nie dziwi. Co do ciężaru, praktycznie go nie ma - kolejny plus. Mikrofon jest sprytnie odpinany wiec gdy z niego nie korzystamy nie będzie przeszkadzał.

Jak podaje producent nasz Cyborg Headset posiada zintegrowaną kartę dźwiękową schowaną w panelu który podłączamy bezpośrednio do USB. Mamy tutaj również dwa standardowe wtyki – zielony i różowy typu „jack”:
Na małym panelu mamy możliwość regulacji głośności (zwykłe pokrętło z boku), zmiany trybu „Stereo/5.1 plus głośność klawiszami plus i minus, oraz wyciszenie „Mute”.


Sprzęt może pracować jako zwykłe słuchawki stereo bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy włączyć same dwa wtyki „Jack” do odpowiednich gniazd aby zagrały. Jednak do pełnej euforii wymagane jest podłączenie do USB i instalacja dodatkowego sterownika. Tutaj muszę napisać że było to niezmiernie trudne – prawie dwie godziny męczyłem się z instalacją ( Vista Home Premium 64bit ). W końcu system ściągnął jakąś poprawkę i zadziałało. Z oprogramowaniem było jeszcze gorzej po prostu nie ruszyło wcale, musiałem instalować WinXP.

Poprawnie zainstalowana karta USB:Strona 1 z 7 12345...7>>>